Cysterna do mleka

Mleko należy do tych produktów, które spożywamy najczęściej i to przez całe życie. Zapotrzebowanie na rynku wciąż wzrasta, więc transport mleka w Polsce kwitnie, sięgając także innych krajów Unii Europejskiej. Jakie wymogi musi spełnić cysterna do transportu mleka? Jakie musi posiadać cechy techniczne, by transport mógł odbywać się w bezpiecznych warunkach?

Jakie cechy techniczne powinna posiadać cysterna do mleka?

Nowoczesne cysterny do mleka muszą spełniać wszelkie wymagania wynikające z Rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a także przepisów zawartych w umie ATP. Bardzo ważne jest posiadanie potrzebnych certyfikatów, które poświadczają spełnienie wszystkich warunków obowiązującego prawa.

Cysterna do przewozu mleka powinna być wykonana tak, by podczas transportu właściwości fizyczne i chemiczne mleka nie uległy zmianie. Cysterna do mleka powinna być łatwa do utrzymania w czystości, co ma ogromne znaczenie na jakości mleka i higieny jego transportu, który wiąże się z ogromną odpowiedzialnością. Najistotniejsze jest zapewnienie odpowiednich warunków transportu mleka, w tym zapewnienie optymalnej temperatury. Powinna ona wynosić +4˚ do +6˚C. Niedopuszczalne są choćby minimalne uszkodzenia czy zabrudzenie wewnętrznej części cysterny. Niedopuszczalne jest także wykonanie cysterny z materiału innego niż nierdzewny. Musi też zostać zabezpieczona przed zanieczyszczeniami i szkodliwym wpływem warunków atmosferycznych, które mogłyby zmienić jakość czy właściwości przewożonego produktu.

Cysterny do transportu mleka

W ofercie naszej firmy znajdują się cysterny do mleka gwarantujące bezpieczny transport nabiału. Elementy nośne wykonane ze stali ocynkowanej lub stali nierdzewnej gwarantują najwyższą trwałość i stabilność całej konstrukcji. Dostępne cysterny posiadają układy gromadzenia danych, które odpowiadają za automatyczne rejestrowanie i identyfikację dostawców przy pomocy GPS. W ten sposób o wiele łatwiej i skuteczniej można zarządzać zespołem i kontrolować cały przebieg transportu. Oprócz przewozu mleka i nabiału, oferujemy również przewóz pasz i artykułów sypkich, np. mleka w proszku. Nasze cysterny mogą być użytkowane na różnych typach podwozi samochodów ciężarowych i przyczep, dzięki czemu możliwość zastosowania wzrasta.

Jeżeli jesteś zainteresowany naszą ofertą, odwiedź naszą stronę internetową. Nasza oferta ciągle się rozrasta, znalezienie odpowiedniej cysterny nie będzie więc stanowiło żadnego problemu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here