Pożyczanie

Pożyczanie pieniędzy to nie przelewki. Można w ten sposób kupić szybciej droższe rzeczy, na przykład sprzęt AGD, albo pokryć nagłe wydatki w rodzaju naprawy samochodu, jednak nie powinno nikomu wejść w nawyk branie pożyczek. Do tego nie powinno się brać pożyczek pochopnie: każdą decyzję o zadłużeniu się należy dobrze rozważyć i przemyśleć. Jeśli nie mieszkamy samemu, a z partnerem czy z rodziną, to także z innymi członkami gospodarstwa domowego wypadałoby przedyskutować decyzję o pożyczce.

Dlaczego należy być tak bardzo ostrożnym? Cóż, wszyscy słyszeliśmy o ludziach, którzy wpadli w długi z powodu tak zwanych “chwilówek”. Pożyczki na niewielką kwotę niespłacone w terminie mogą sprawić, że zadłużymy się w sposób wręcz niewyobrażalny. Żeby tego uniknąć wystarczy pożyczać z głową: tylko tyle, ile jesteśmy w stanie oddać. Naprawdę! Chwilówki i pożyczki pozabankowe nie zrobią nam krzywdy, jeśli tylko będziemy wywiązywać się z umowy.

Nie chodzi o to, żeby demonizować pożyczki, o nie! Pożyczki to bardzo przydatny produkt finansowy, który pozwala nam korzystać z nieco większej ilości pieniędzy niż ta, którą w danej chwili dysponujemy. Opierają się na zaufaniu firmy dającej pożyczkę dla pożyczkobiorcy. Często firmy weryfikują potencjalnych klientów: banki sprawdzają zdolność kredytową, a większość firm – historię kredytową i rejestr dłużników. Nie każdy jest gotowy pożyczyć pieniądze komuś, kto nie oddaje ich w terminie. 

Wróćmy jednak do sedna sprawy: Jak mądrze pożyczać pieniądze?

Nikt przy zdrowych zmysłach chcąc pożyczyć pieniądze nie pójdzie do pierwszej lepszej firmy zajmującej się pożyczaniem pieniędzy i nie poprosi o pożyczkę. To po prostu nie działa w ten sposób. Jeśli już ktoś decyduje się na pożyczenie pieniędzy, robi to z głową. Na początku rozważa wszystkie za i przeciw, a jeśli stwierdzi, że potrzebuje pożyczki, to zastanawia się, jak wysokie raty będzie w stanie spłacać co miesiąc. Tak przemyślana decyzja o pożyczeniu pieniędzy jest dojrzała i rozsądna. 

Jeśli więc wiemy, że chcemy pożyczyć pieniądze i wiemy, jakiej kwoty potrzebujemy, a także jakie są nasze możliwości spłacania pożyczki, najlepiej skorzystać z internetowej porównywarki pożyczek. Dlaczego? Dzięki wykorzystaniu złożonych silników przeliczających dane porównywarki w czasie rzeczywistym znajdują najlepsze oferty poprzez porównywanie ich między sobą. Ponadto cały czas monitorują oferty wielu różnych firm pożyczkowych – w ten sposób za pomocą jednej strony jesteś w stanie przejrzeć ofertę kilkudziesięciu, jeśli nie kilkuset różnych pożyczkodawców. 

Ponadto wiele porównywarek prowadzi również fora służące wymianie opinii o poszczególnych firmach. Możesz tam przeczytać, jak inni klienci oceniają swoje doświadczenie z danym pożyczkodawcą – czy są zadowoleni, czy nie, jak przebiegała współpraca i czy napotkali na jakiekolwiek problemy. Jeśli na przykład chcesz przekonać się, co zwykli ludzie sądzą o zdobywającej popularność firmie freezl opinie masz na wyciągnięcie ręki na stronie porównywarki. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here