pożyczki samochodem

Zabezpieczenie zobowiązania zmniejsza dla wierzyciela ryzyko z wydaniem pozytywnej decyzji, dzięki temu, że w razie trudności ze spłatą długu, pojawią się nowe metody egzekwowania swojej należności (na przykład przejęcie przedmiotu zabezpieczenia). Dla wielu osób jedną z ich najbardziej wartościowych ruchomości jest auto, w związku z czym można spotkać się z pytaniem: czy można zabezpieczyć spłatę pożyczki samochodem?

Na polskim rynku usług finansowych znajduje się znacznie więcej produktów niż wiele osób może sądzić. Obok takich znanych i popularnych typów zobowiązań, jak kredyt hipoteczny lub gotówkowy czy chwilówka, warto wyróżnić także mniej popularne (co nie znaczy, że gorsze) produkty finansowe, na przykład pożyczkę pod zastaw auta. Jak ona działa i czy warto ją zaciągnąć? Odpowiadamy!

Jak działa pożyczka pod zastaw auta?

Pożyczka pod zastaw auta działa w dość prosty sposób. Przy zaciąganiu zobowiązania pożyczkodawca jest wpisywany do dowodu rejestracyjnego pojazdu, ale auto dalej pozostaje w rękach pożyczkobiorcy i może on dowolnie z niego korzystać. Dopiero w przypadku, gdyby dług nie był spłacany na czas, wierzyciel może przejąć pojazd i sprzedać go, aby odzyskać swoją należność.

Ta forma zabezpieczenia jest wartościowa dla firm pożyczkowych, a jednocześnie nie utrudnia życia pożyczkobiorcy, o ile zobowiązanie jest spłacane w terminie. Warto wspomnieć, że w przypadku takich pożyczek maksymalna kwota zobowiązania może zależeć od wartości pojazdu.

Więcej na temat pożyczki pod zastaw auta można przeczytać tutaj: https://habza.com.pl/pozyczki-bez-bik-zastaw-auta/. Jest to bardzo ciekawy typ zobowiązania, dedykowany przede wszystkim osobom, które potrzebują wysokiej kwoty pożyczki przy minimum formalności (lub które posiadają niską zdolność kredytową i muszą zabezpieczyć zobowiązanie, aby uzyskać pozytywną decyzję od potencjalnego wierzyciela). Należy zaciągać ją jednak tylko w przypadku, gdy na pewno będzie się w stanie spłacać ją w terminie, ponieważ w przeciwnym wypadku ryzykuje się utratą samochodu.

Czy warto wziąć pożyczkę pod zastaw auta?

Trudno jest jednoznacznie stwierdzić, czy pożyczka pod zastaw auta jest dobrym rozwiązaniem, czy też niekoniecznie. Wiele tutaj zależy od indywidualnej sytuacji danej osoby, na przykład od jej zdolności kredytowej i historii kredytowej, a także tego, jak dużą kwotę chcę ona pozyskać.

Przed podjęciem jakichkolwiek kroków warto skonsultować się z dobrym pośrednikiem kredytowym, takim jak Habza Finanse. Pośrednik w pierwszej kolejności przeprowadzi rozmowę z potencjalnym kredytobiorcą w celu dowiedzenia się jak najwięcej na temat jego obecnej sytuacji finansowej, a także jego oczekiwań wobec kredytu.

Następnie, na podstawie zgromadzonych informacji, doradzi, jaki typ zobowiązania sprawdzi się najlepiej (i będzie możliwy do uzyskania), po czym znajdzie najlepsze dostępne w danej chwili oferty i pomoże ze wszystkimi formalnościami związanymi z danym produktem finansowym. To lepsze rozwiązanie niż próba pozyskiwania zobowiązania samodzielnie, z uwagi na fakt, że większość osób nie posiada dużego zasobu wiedzy na tematy związane z finansami i bankowością, co zwiększa szanse na popełnienie kosztownej pomyłki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here