Druk wielkoformatowy

Druk wielkoformatowy, nazywany także lateksowym drukiem cyfrowym lub także solwentowym to nowoczesna technologia, która umożliwia tworzenie reklam wysokiej jakości. Niezależenie od tego, w jakiej branży funkcjonuje na co dzień firma, promocja poprzez wykorzystanie druku wielkoformatowego to bardzo skuteczny sposób na rozwój i zdobycie nowych klientów. Dzięki wykorzystywaniu tej techniki powstają takie materiały jak np. szyldy, banery reklamowe, plakaty, tablice, materiały do kasetonów, stojaków, roll-up’ów oraz inne materiały reklamowe. Jak można wykorzystać reklamę zewnętrzną do zdobycia klientów? O czym pamiętać?

Reklamy zewnętrzne, a promocja firmy

Niezależnie od tego, warto zadbać o jej odpowiednią promocję. Reklama wielkoformatowa to bardzo skuteczny sposób na to, aby dotrzeć do bardzo szerokiego grona różnego rodzaju odbiorców. Każdy z przechodniów i kierowców, którzy znajdą się w danej lokalizacji, narażeni są na jej oddziaływanie. W zależności od rodzaju kampanii i swojego planu na reklamę outdorową można zdecydować się na billboardy, reklamę na środkach komunikacji miejskiej, czy formę citylight. Konkurencja o uwagę każdego potencjalnego klienta jest obecnie większa niż kiedykolwiek, dlatego bardzo ważne jest, aby reklama wielkoformatowa wyróżniała się na tle innych i intrygowała potencjalnego odbiorcę.

Reklama wielkoformatowa, a lokalizacja

Lokalizacja pełni istotną funkcję w przypadku reklam zewnętrznych. Wielkomiejski krajobraz zawsze kojarzy się z wieloma bilbordami i reklamami umieszczonymi w dobrze widocznych miejscach. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ skuteczność reklam wielkoformatowych umieszczonych w miejscach publicznych jest ściśle związana z położeniem. Ich efektywność jest również uzależniona od chwytliwego sloganu, który zaciekawia oraz estetycznej, przyciągającej uwagę grafiki lub zdjęcia. Coraz częściej reklama wielkoformatowa występuje również w środkach komunikacji miejskiej, ponieważ autobusy i tramwaje poruszają się po całym mieście, dzięki czemu powierzchnie reklamowe są dostępne w różnych lokalizacjach.

Najpopularniejsze reklamy wielkoformatowe

W dużych miastach można zaobserwować wiele nowych i stale zmieniających się kampanii reklamowych. Dlatego tak ważne jest, aby reklama wielkoformatowa reklamowe zajmowała określoną powierzchnię przez odpowiednią ilość czasu. Zwykle wynajmuje się je na okres miesiąca lub dwóch. Jeżeli jednak planujemy dłuższą lub bardziej złożoną kampanię reklamową, nic nie stoi na przeszkodzie, aby bilbord znajdował się w danym miejscu dłużej. Wbrew wielu mitom, drukarnia wielkoformatowa oferuje usługi, które pomogą w rozwoju nie tylko dużo firmom, ale także małym i średnim przedsiębiorcom, które chcą zbudować silny wizerunek i zdobyć w ten sposób nowych klientów oraz kontrahentów gotowych do podjęcia współpracy. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest także połączenie aktywnej promocji w internecie (np. strona internetowa, media społecznościowe, współpraca z influencerami) z kampanią reklamową w miejscach publicznych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here