Jak płacić w wielu walutach przez internet? Zalety prowadzenia konta i portfela internetowego

W ostatnich latach zakupy internetowe zyskały na naprawdę dużej popularności, a to wszystko za sprawą łatwej dostępności produktów i dużej wygody, zarówno w opłatach, jak i odbiorze towary, który przyjeżdża praktycznie pod same drzwi potencjalnego nabywcy. Metody płatności bezgotówkowych również przeżywają swój złoty wiek, ponieważ pojawiło się naprawdę wiele sposobów, na obsługę wielu walut. Jedną z takich opcji jest prowadzenie konta i portfela internetowego, które bardzo często są obsługiwane przez wiele sklepów zagranicznych.

Konto i portfel internetowy — czy to opłacalne?

Zdecydowanie można stwierdzić aprobująco, że prowadzenie konta i portfela internetowego są opłacalne. W wielu przypadkach te dwie metody połączone ze sobą tworzą fantastyczną i zgraną parę, z której użytkowania płynie wiele korzyści, jak chociażby brak oprocentowania walutowego, jakie możemy zauważyć w przypadku kont bankowych lub prowizje pobierane za operacje w obcych walutach. W przypadku tradycyjnych kont, zanim dokonamy zakupu, taką walutę należy wymienić. Wielowalutowe konto internetowe pobiera pieniądze wcześniej ulokowane w portfelu i automatycznie wykonuje przelew na konto odbiorcy w rozpoznanej walucie, która pobrana została z naszych zasobów. To bardzo szybki i prosty sposób na przyjemne i satysfakcjonujące zakupy online.

Karta wielowalutowa

 Konto i portfel internetowy to nie wszystko, co może umożliwić nam płacenie w wielu walutach przez internet. Innym rozwiązaniem, które łączy w sobie zarówno właściwości konta internetowego, jak i portfela, jest karta wielowalutowa umożliwiająca dokonywania operacji w obcych walutach zarówno w kraju, jak i za granicą. Jedną z wiodących firm w tej dziedzinie jest IgoriaCard, która zapewnia możliwość swobodnego obrotu pieniędzmi w obcych walutach, za pośrednictwem łączenia swojego rachunku z kontami w konkretnych walutach, które system sam rozpoznaje w zależności o lokalizacji, w jakiej się znajdujemy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here