śledzenie przesyłek

Szczególnie rynek e-commerce chętnie korzysta z przesyłek kurierskich. W Polsce działa wielu przewoźników, a część z nich wyspecjalizowała się na przykład w paczkomatach czy też w prowadzeniu punktów nadawania i odbierania paczek. To szczególnie chętnie wybierana opcja przez współczesnych klientów. Poza tym kurierzy szybko i rzetelnie dostarczają przesyłki, a różnego rodzaju opcje dodatkowe pozwalają dopasować usługę do indywidualnych potrzeb. Z oferty korzystają zarówno klienci biznesowi, jak i indywidualni, a czas pandemii wpłynął niewątpliwie na to, że wysyłamy zdecydowanie więcej paczek. Śledzenie przesyłek umożliwia natomiast monitorowanie ich trasy.

Wysyłaj paczki tanio

Dla wielu klientów to właśnie cena jest kryterium wyboru określonego kuriera. Inni są na przykład przyzwyczajeni do marki, a jeszcze inni szukają przewoźników do zadań specjalnych. Ich wszystkich znaleźć można na stronie brokera, która jest swoistą porównywarką różnych ofert. Bez problemu można więc znaleźć tę idealną, która będzie dopasowana do potrzeb nadawcy i odbiorcy oraz oczywiście będzie miała atrakcyjną cenę. Po wpisaniu w formularz online podstawowych parametrów takich jak waga oraz wymiary paczki można również zamówić kuriera. Te dane są niezbędne do przygotowania wyceny. Na koszt mogą wpływać również wybrane opcje dodatkowe takie jak na przykład ubezpieczenie czy pobranie oraz nadanie przesyłki niesortowanej. Natomiast popularne śledzenie przesyłek jest bezpłatne. Klienci w tym module zarządzają paczkami na różnym etapie dostawy. To pozwala również sprawdzić, gdzie jest przesyłka i jaki jest jej prognozowany czas doręczenia.

By skorzystać z opcji, jaką jest śledzenie przesyłek, wystarczy w odpowiednie miejsce wpisać numer przewozowy, który jest generowany wraz z etykietą.

Jak przygotować paczkę?

Przesyłka kurierska musi być zapakowana w taki sposób, by nie została uszkodzona na żadnym etapie wysyłki. Za to odpowiada nadawca. Paczkę należy odpowiednio przygotować zgodnie z wytycznymi przewoźnika. Nie mogą się w niej znaleźć rzeczy zabronione w transporcie na mocy przepisów międzynarodowych i restrykcji samej firmy transportowej. Najlepiej zapakować towary w karton o regularnym kształcie, a wolne przestrzenie wypełnić, aby rzeczy się nie przemieszczały. Sprawdzają się także foliopaki. Przesyłkę z ładunkami delikatnymi warto oznaczyć specjalnymi naklejkami, które będą jednoznaczną informacją dla kuriera, w jakiej pozycji przewozić karton. A to pomoże dostarczyć paczkę w stanie nienaruszonym prosto do odbiorcy. Tę trasę można monitorować. Śledzenie przesyłek daje również dostęp do informacji, że adresat odebrał paczkę.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here