kredyt refinansowy

Na przestrzeni lat typowe warunki oferowane przez banki mogą znacząco się zmienić – czy to na gorsze, czy na lepsze. Wynika to nie tylko ze zmian w prawie, ale także z konieczności konkurowania o nowych klientów i nie tylko. W związku z tym po kilkunastu latach od zaciągnięcia kredytu, a nawet po zaledwie kilku, może on okazać się niekorzystny w porównaniu do parametrów aktualnie oferowanych zobowiązań.

Wbrew pozorom w takiej sytuacji jest coś, co można zrobić, aby przestać przepłacać na kredycie. Na ratunek przychodzi kredyt refinansowy, który wciąż jest stosunkowo mało znany w Polsce, ale powoli zaczyna się do zmieniać. Jak dokładnie on działa i czy jest opłacalny? Wyjaśniamy1

Do czego służy kredyt refinansowy?

Kredyt refinansowy pozwala całkowicie spłacić swoje zobowiązanie w jednym banku i przenieść je do innego. W ten sposób można zmodyfikować warunki kredytu, takie jak okres spłaty czy oprocentowanie, bez zgody aktualnego kredytobiorcy. Jest to więc ciekawa alternatywa dla restrukturyzacji zobowiązania, której to nie da się przeprowadzić, jeśli nie zaakceptuje jej obecny bank.

Co więcej, przy zaciągnięciu nowego kredytu będziemy objęci zmianami w prawie, które nastąpiły już po wzięciu starego zobowiązania. Jako przykład można tutaj wskazać ustawę z dnia 23 marca 2017 r. o kredycie hipotecznym oraz o nadzorze nad pośrednikami kredytu hipotecznego i agentami, która weszła w życie 22 lipca tego samego roku. Zabezpiecza ona interesy zarówno banków, jak i kredytobiorcy, gwarantując m.in. możliwość dokonania wcześniejszej spłaty zobowiązania w dowolnym momencie.

Jeśli refinansowanie zobowiązania wydaje się być interesującym rozwiązaniem w danej sytuacji, warto udać się tutaj: https://splatapozyczek.pl/kredyt-refinansowy/ i dowiedzieć się więcej na ten temat. Wysoka maksymalna kwota refinansowania, wraz z długim maksymalnym okresem spłaty, sprawiają, że jest to warte rozważenia i może okazać się skuteczną opcją w wielu różnorodnych przypadkach.

Czy warto refinansować zobowiązania?

Refinansowanie zobowiązań może okazać się bardzo korzystne, szczególnie, jeśli spłacany aktualnie kredyt jest bardzo niekorzystny według aktualnych standardów. To dobry sposób na uwspółcześnienie swojego starego, niewygodnego zobowiązania i obniżenie jego raty, jeśli pojawi się taka potrzeba. Kredyt refinansowy jest kierowany zarówno do osób, które nie mają problemów ze spłatą bieżącego zobowiązania, jak i do tych kredytobiorców, którzy czują się nim przytłoczeni.

Trzeba jednak pamiętać, że refinansowanie kredytu to poważna decyzja i nie powinno się korzystać z pierwszej oferty, na którą natrafimy. Zwłaszcza w przypadku refinansowania kredytów hipotecznych nawet pozornie niewielka różnica w warunkach zobowiązania może ostatecznie oznaczać odczuwalnie mniejszy lub większy koszt kredytu.

Żeby zagwarantować sobie, że kredyt refinansowy zostanie zaciągnięty na najlepszych możliwych warunkach, najlepiej nie brać go samodzielnie, a z pomocą pośrednika. Wykwalifikowany ekspert kredytowy, taki jak Spłata Pożyczek, będzie w stanie szybciej i skuteczniej wyszukać atrakcyjne oferty refinansowania, a także prowadzić negocjacje w potencjalnym kredytodawcą.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here