jak zarabiać na stronie internetowej

Internet daje nam wiele możliwości zarobku. Jedną z takich opcji wykorzystanie własnego bloga. Jak zarabiać na stronie internetowej? Wystarczy, że posiadasz unikatową wiedzę, którą zechcesz się podzielić z innymi internautami, i potrafisz ją przekazać w odpowiedni sposób. To jest punkt wyjścia, reszta to umiejętności korzystania z możliwości jakie daje internet. Bardzo istotne jest zbudowanie wokół własnego bloga społeczności internatów. Taka strona internetowa będzie bardzo atrakcyjna dla potencjalnych reklamodawców.

Programy partnerskie

To podstawowy sposób na zarabianie na własnej stronie internetowej. Polega na wspópracy pomiędzy sprzedawcą danego produktu czy też usługi a blogerem, który ten produkt promuje na własnej stronie internetowej. Przykładem działania w ramach systemu partnerskiego może być np. bleoger książkowy, który współpracuje z księgarnią lub też wydawnictwem. W zamiam za określoną prowizję promuje książki, które można zakupić w partnerskiej księgarni lub wydawnictwie.

Roliczenia w systemach partnerskich przybierają różne formy:

  • pay per lead – opłata za przekierowanie (prowizja wypłacana jest gdy internauta wykona jakąś konkretną czynność  – wypełni formularz lub dokona rejestracji przy pośrednictwie banera zamieszczonego na naszym blogu),
  • pay per click – otrzymujemy prowizję za samo kliknięcie w baner naszego partnera na naszej stronie internetowej),
  • pay per sale – prowizja wpada do naszej kieszeni, kiedy internauta z naszego bloga zostanie skierowany na stronę partnera i tam dokona zakupu promowanego produktu

Specyfika działania systemów partnerskich sprawia, że bardzo istotne jest wygenerowanie dużego ruchu na naszej stronie i utrzymywanie go na tym poziomie.

Reklama Google Adsense

Reklama Google Adsense czyli reklama kontekstowa to nieskomplikowany sposób na zarabiania pieniędzy. Tak jak w przypadku programów partnerskich kluczem do sukcesu będzie wygenerowanie odpowiednio dużego ruchu na naszej stronie internetowej. Po rejestracji w tym systemie Google będzie zamieszczał na naszym blogu reklamy kontekstowe. Internaucie, którzy będzie na naszej stronie wyświetlą się reklamy dobrane na podstawie historii jego poszukiwań w internecie. Decydujemy o wielkości baneru i jego umiejscowieniu na naszym blogu. Zarabiamy od kliknięcia w baner. Zarobki uzależnione są od atrakcyjności branży – tutaj króluje raczej branża finansowa. Oczywiście nie są to duże pieniądze. Ale jeśli poprzez ciekawą treść twoja strona będzie chętnie odwiedzana przez użytkowników sieci jest szansa, że tych kliknięć będzie sporo.

Jak zarabiać na stronie internetowej – afiliacja

To forma zarabiania na stronie internetowej poprzez promowanie określonego produktu. Sprzedawca umieszcza na naszej stronie internetowej tzw. link afiliacyjny, który prowadzi bezpośrednio do strony, na której dany produkt można zakupić. Zadanie blogera polega na odpowiednim zareklamowaniu produktu, tak aby skłonić internautę do kliknięcia w link i dokonania zakupu. W tym wypadku możesz wybrać produkty, które naprawdę cenisz i polecasz, w ten sposób twoja reklama będzie wiarygodna i przyciągająca.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here