praca niemcy - produkcja

Niemcy są jednym z najbardziej popularnych kierunków emigracji zarobkowej Polaków. Rynek pracy u naszych zachodnich sąsiadów jest bardzo chłonny a warunki oferowane przez niemieckich pracodawców są na pracowników z Polski bardzo atrakcyjne. Na zatrudnienie mogą liczyć nawet osoby bez znajomości języka niemieckiego. Na obsadzenie czekają wakaty w branży remontowo-budowlanej, medycznej czy też motoryzacyjnej. Praca Niemcy – produkcja to również chłonny sektor na niemieckim rynku pracy.

Rynek pracy w Niemczech

Niemcy od lat zmagają się ze zjawiskiem starzenia się społeczeństwa. Są obecnie najstarszym społeczeństwem w Europie. W skali światowej wyprzedzili pod tym względem nawet Japonię. Do takiego stanu rzeczy przyczynia się niż demograficzny oraz wysoki poziom życia Niemców, którzy w świetnej kondycji egzystują w kwiecie wieku. To sprawia, że gospodarka Niemiec ma poważny problem. Brakuje rąk do pracy a dodatkowo młodzi Niemcy nie są skłonni do podejmowania pracy w wielu niskopłatnych specjalizacjach. Otwierają się wiec nowe możliwości dla pracowników z Polski, którzy chcieliby lepiej zarabiać i pracować w bardziej komfortowych warunkach. Na dodatek bliskość Niemiec sprawia, że rozłąka z rodziną jest aż tak bardzo dotkliwa.

Dla kogo praca w Niemczech?

Niezwykle chłonna jest przede wszystkim branża remontowo-budowlana. Na zatrudnienie mogą w tym wypadku liczyć elektrycy i hydraulicy. Wakaty istnieją również na stanowiskach malarzy czy też stolarzy. Oczywiście te zawody wymagają znajomości języka niemieckiego choćby w stopniu komunikatywnym. Natomiast nie jest ona wymagana na stanowisku niewykwalifikowanego pracownika fizycznego.

Pracownicy z Polski wyczekiwani są również w branży medycznej. Na zatrudnienie mogą liczyć lekarze, pielęgniarki i fizykoterapeuci a także opiekunowie osób starszych, których nie brakuje ze względu na starzenie się społeczeństwa właśnie. Chłonny jest również sektor motoryzacyjny, którzy wyczekuje spawaczy, lakierników i mechaników.

Praca Niemcy – produkcja

Najbardziej dostępna – bowiem nie wymagająca dużych kwalifikacji zwłaszcza na niższym szczeblu – jest praca w produkcji. W zasadzie aby zostać zatrudnionych nie trzeba nawet znać języka niemieckiego. Możemy wówczas liczyć na najmniej płatne stanowisko, na którym będziemy wykonywać powtarzalne czynności pod nadzorem i takie, które nie wymagają kontaktowania się z otoczeniem. Musimy się jednak liczyć z tym, że nasze zarobki będą oscylowały wokół stawki minimalnej czyli 8,50 euro na godzinę.

Na bardziej specjalistyczne stanowiska niemiecki pracodawca będzie wymagał 3 – miesięcznego doświadczenia i dobrej znajomości języka niemieckiego , popartej odpowiednimi dokumentami. Operatorzy maszyn i innych skomplikowanych urządzeń mogą liczyć na bardzo korzystne stawki. Praca Niemcy – produkcja jest kuszącą opcją dla pracowników z Polski zarówno tym mniej wykwalifikowanych jak i specjalistów w swojej dziedzinie.

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here