Jaki hosting wybrać pod Wordpress

Hosting to nic innego jak swoista dzierżawa przestrzeni na dysku. Niemniej jednak jest to usługa odpowiednio dopasowana do potrzeb użytkowników, posiadających własne strony internetowe lub prowadzą w sieci własną działalność gospodarczą. To właśnie zorganizowany serwer odpowiada utrzymanie i poprawne funkcjonowanie witryn internetowych, a także dba o to, by poczta e-mail działała bez żadnego zarzutu. Obecnie to Woocommerce stał się niezwykle popularną platformą, na której swoją działalność zaczyna większość początkujących przedsiębiorców. W związku z tym jaki hosting wybrać pod Woocommerce? Tego dowiecie się z dzisiejszego artykułu, który powstałwe współpracy z Adrianem Biernackim – CEO studia graficznego z Łodzi.

Jaki hosting wybrać pod WordPress?- hostingi dedykowane i współdzielone

Wiele użytkowników zastanawia się, czy istnieją idealne usługi hostingowe pod WordPress? a także jaki hosting wybrać pod WordPress? Okazuje się, że bardzo ciężko udzielić na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi. Śmiało można powiedzieć, że idealny hosting jest dopasowany do potrzeb użytkownika, a także do wymagań prowadzonej przez niego witryny. Wobec tego użytkownicy muszą podczas wyboru odpowiedniego hostingu dla WordPress, zastanowić się czy lepiej postawić na usługę dedykowaną czy współdzieloną. Pierwszy wariant, czyli hosting dedykowany, zapewnia ogromną funkcjonalność, ale jest nieco bardziej wymagający w obsłudze. Z powodzeniem mogą z niego korzystać bardziej rozbudowane portale internetowe na WordPress, które generują pokaźny ruch użytkowników. Dodatkowo, jest to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą pozycjonować stronę internetową. Z kolei hosting współdzielony idealnie sprawdzi się w przypadku mniejszych witryn, które dopiero co rozpoczynają swoją działalność w sieci.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru hostingu?

Samo skupienie się na wyborze hostingu dedykowanego czy współdzielonego nie jest wystarczające, by wybrać usługę najlepszą dla siebie. Hostingi posiadają bowiem wiele wyróżników i specyfikacji, którymi powinni kierować się podczas wyboru ich przyszli użytkownicy. Tak więc na co zwrócić uwagę wybierając hosting? Otóż:

  • pojemność serwera- jest to absolutnie kluczowy parametr, gdyż to od ilości miejsca na dysku zależy sprawne funkcjonowanie całej witryny, a także poczty internetowej. Tak więc jeśli witryna ma cechować się ogromną ilością zdjęć lub innych plików wideo, wówczas niezbędna będzie możliwie jak największa pojemność serwera. W przypadku witryn prostych, pojemność powinna kształtować się na średnim poziomie, by zapewnić płynność działania strony.
  • ilość podpiętych domen- wart zwrócić uwagę, czy wybrany przez nas hosting ogranicza ilość podpinanych do niego domen i adresów poczty elektronicznej. Jeśli więc zależy nam na stworzeniu kilku witryn w ramach jednego hostingu, warto wybrać ten, który nie nakłada zbyt restrykcyjnych ograniczeń co do ich ilości.
  • ilość transferu- to kolejny, niezwykle ważny parametr, który będzie miał bezpośredni wpływ na to, jak płynnie i szybko działa dana strona internetowa. Parametr ten określa liczbę danych jaka może zostać przesłana przez serwer. Dane przesyłane są nawet przy każdorazowym otwarciu strony, a także pobraniu pliku. Przy dużej liczbie osób odwiedzających witrynę, ilość zużywanego transferu znacznie wzrasta, więc warto to uwzględnić podczas wyboru idealnego hostingu.
  • baza danych- nie da się ukryć, że hosting można nazwać praktycznie idealnym, jeśli zapewnia dostęp do bazy danych MySQL. To właśnie ona umożliwia tworzenie serwisów dynamicznych, które tak kochają użytkownicy sieci. Dostęp do tej bazy danej pokochają także użytkownicy WordPress, gdyż to właśnie im jest ona głównie dedykowana. Niemniej jednak istnieją jeszcze bazy ProstgreSQL, które są o wiele bardziej wydajne oraz zaawansowane, co świetnie sprawdzi się w przypadku witryn niezwykle rozbudowanych i generujących duży ruch.
  • przepustowość łącza internetowego- czyli nic innego jak maksymalna ilość danych, którą można przesłać w określonym czasie. Jak łatwo można wywnioskować, im większa przepustowość, tym lepsza łączność i praca witryny.

Wybierając hosting pod WordPress warto skupić się na usługodawcach, którzy oferują darmowe testy hostingu. Pozwoli się to lepiej zapoznać z usługą i oszacować, czy rzeczywiście pasuje ona do naszych potrzeb.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here