Księgowość dla małej firmy

Nie wszyscy przedsiębiorcy mają świadomość czym się sugerować wybierając księgowość dla małej firmy. Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większą popularnością cieszą się biura rachunkowe w Sopocie. Na jakie kwestie trzeba zwrócić uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji?

Koniecznie trzeba mieć świadomość, że nawet co czwarte biuro rachunkowe w Polsce korzysta na co dzień z polis OC o nieodpowiednim zakresie. Należy zdawać sobie sprawę, że firmy, które oferują usługi księgowe w zdecydowanej większości przypadków mogą swoim klientom zagwarantować tylko i wyłącznie podstawowe ubezpieczenie OC.

Warto także wcześniej sprawdzić czy biuro rachunkowe Sopot ma wykwalifikowanych księgowych, którzy będą w stanie zrozumieć biznes prowadzony przez daną firmę. Jak wiadomo zupełnie inaczej prowadzona jest księgowość małego sklepu spożywczego, a inaczej rozliczana jest działalność start-upu.

Ponadto, jeśli twój księgowy nie wie, co zrobić z fakturami za reklamy z Google lub na FB i ma trudności z wyjściem poza standardowe rozliczenia, lepiej poszukać usługodawcy, który zrozumie twój biznes. Bardzo istotne znaczenie mają także kwalifikacje pracowników danego biura księgowego. Rekomendowane jest przede wszystkim bardzo dokładne sprawdzenie czy księgowi są w posiadaniu właściwych uprawnień.

Bardzo istotne znaczenie będzie także miała forma kontaktu z obecną księgową. Jak wiadomo praktycznie przy każdym rodzaju usług ważny jest kontakt. Jest on zdecydowanie ułatwiony w przypadku posiadania numeru telefonu czy adresu mailowego. Przedsiębiorcom przeważnie najlepiej rozmawia się z księgowymi, które od razu odbierają telefon, albo bardzo szybko oddzwaniają. Bardzo istotne jest także, by pracownik biura rachunkowego stosunkowo szybko odpisywał na maile. Oczywiście nie jest konieczne osobiste spotykanie się z osobami odpowiedzialnymi za rozliczanie przedsiębiorstwa.

Można w ten prosty sposób zaoszczędzić nie tylko czas, ale również pieniądze. W przypadku, gdy księgowa nie będzie odbierała telefonów czy odpowiadała na pytania, zalecane jest zastanowienie się nad jej zmienieniem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here