pożyczę pieniądze

Pilnie potrzebujesz gotówki na niezapowiedziane wydatki? Masz wiele możliwości do wyboru. Pieniądze możesz pożyczyć od rodziny lub znajomych. Dobrym wyjściem z sytuacji będzie pożyczka w banku. Ciekawie wygląda również oferta instytucji parabankowych. Możesz również pożyczyć pieniądze od osoby prywatnej. „Pożyczę pieniądze” – tak zaczyna się wiele ofert, które znajdziesz na portalach ogłoszeniowych. Która z tych opcji jest najkorzystniejsza? W tym artykule spróbujemy odpowiedzieć na tak postawione pytanie.

Pożyczę pieniądze- czy warto pozyczać od osób prywatnych?

Pożyczanie od osób prywatnych stało się ostatnimi czas bardzo popularne. Do Polski z zachodu przyszła moda na serwisy społecznościowe, które kojarzą osoby potrzebujące gotówki z tymi, które ją posiadają i chcą pożyczyć. Takim portalem jest na przykład kokos.pl. Zgłaszają się tutaj osoby, które mają wolną gotówkę i chcą ją zainwestować. Oferują więc pożyczkę na procent. Działanie takich serwisów jest bardzo wygodne poprzez minimum formalności jakie należy spełnić by móc z nich korzystać. Do świetny sposób na szybką i tanią pożyczkę.

Pożyczka od rodziny lub przyjaciół

Każdy z nas zapewne musiał nie raz pożyczać pieniądze od kogoś bliskiego. To najtańsza forma uzyskania dodatkowych środków. Kredyt u kogoś z rodziny pozbawiony jest oczywiście prowizji oraz odsetek. Oddajemy tyle ile pożyczyliśmy. Często, kiedy – jeśli pożyczamy od kogoś z kim jesteśmy w zażyłych stosunkach – mamy naprawdę trudną sytuację dług bywa umorzony. Oczywiście mimo tych zalet są również pewne wady tego rodzaju pożyczek. O pieniądze łatwo się pokłócić. Szkoda wiec byłoby z powodów finansowych psuć sobie relacje z bliskimi osobami.

Pożyczki w instytucjach parabankowych

Jeśli jednak nie chcemy wikłać się w spłatę długu z osobą prywatną albo z kimś z rodziny pozostaje nam udanie się do instytucji parabankowej. Tutaj możemy liczyć na szybką gotówkę przy spełnieniu minimum formalności. Należy bardzo drobiazgowo czytać przedkładaną nam do podpisania umowę. Zwykle oferta pożyczkowa wygląda w ten sposób, że jeśli oddamy dług w określonym terminie nie poniesiemy kosztów związanych z odsetkami. Jednak w przypadku przekroczenia tego terminu mogą zostać nam naliczone kolosalne odsetek. Dlatego w tym wypadku tak istotne jest pilnowanie terminu spłaty.

Kredyt w banku

Tę opcję zostawiamy na koniec. Pożyczanie pieniędzy w banku nie jest proste. Trzeba spełnić szereg formalności i przed wszystkim dysponować stałymi dochodami. Jeśli nie pracujesz na etacie o kredyt może być naprawdę trudno. Jeśli jednak masz dużo cierpliwości i nie potrzebujesz pieniędzy na już, możesz spokojnie poddać się żmudnej bankowej procedurze. Odsetki nie będą tak duże jak w parabankach a w przypadku przekroczenia terminu spłaty raty będziesz jedynie ponaglany.

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here