Tajniki elektrostymulacji mięśni

Elektrostymulacja mięśni (EMS) cieszy się coraz większą popularnością wśród entuzjastów zdrowego stylu życia. Dowiedz się, czym jest ta metoda oraz jak wyglądają treningi, które mogą stanowić doskonałą alternatywę dla ćwiczeń na siłowni. 

Czym jest elektrostymulacja?

To metoda, która polega na dostarczaniu mięśniom impulsów elektrycznych o odpowiedniej intensywności i częstotliwości. Parametry naśladują naturalne sygnały z układu nerwowego, co przekłada się na dodatkowe skurcze w mięśniach. Efekty ćwiczeń są więc porównywalne z rezultatami, które można uzyskać podczas treningu na siłowni. 

Możesz więc liczyć na wzmocnienie mięśni, spadek tkanki tłuszczowej, a także poprawę wyglądu skóry. Kolejnym atutem jest redukcja napięć mięśniowych. Ponadto elektrostymulacja EMS stanowi element profilaktyki przeciwzakrzepowej po zabiegach chirurgicznych, a także będzie pomocna przy leczeniu niektórych schorzeń ze strony układu krwionośnego. Nic więc dziwnego, że do treningów przekonało się tak wiele osób.

Aby jednak móc cieszyć się z profesjonalnych ćwiczeń, warto postawić na sprawdzoną ofertę. Niesłabnącym zainteresowaniem cieszy się firma MEON EMS, w której pracują wykwalifikowani instruktorzy. 

Na czym polega trening EMS?

Uczestnicy treningu EMS wykonują zaproponowane przez instruktora ćwiczenia, gdy mięśnie stymulowane są impulsami elektrycznymi. Kluczową rolę odgrywa kombinezon BODY MEON EMS wraz z elektrodami. Ćwiczenia zaplanowane są w taki sposób, aby jak najwięcej partii mięśni pracowało jednocześnie, co przekłada się na doskonałe efekty. 

Aby uzyskać oczekiwane rezultaty, wystarczy ćwiczyć dwa razy w tygodniu po pół godziny. Według ekspertów z MEON EMS może to zastąpić cztery lub pięć półtoragodzinnych sesji ćwiczeń tradycyjnych. Oszczędność czasu stanowi kolejny argument za przystąpieniem do uczestnictwa w treningach. 

Trening EMS – dlaczego warto?

Treningi z wykorzystaniem elektrostymulatorów są bardzo popularne wśród profesjonalnych sportowców. Chętnie ćwiczą w ten sposób piłkarze, lekkoatleci czy bokserzy. Śmiało można powiedzieć, że to sprawdzona i bezpieczne metoda. Ponadto treningi EMS przeznaczone są dla osób w każdym wieku, a nad uczestnikami czuwa doświadczony instruktor. Kolejne atuty to doskonała atmosfera oraz oczywiście znakomite efekty. 

Wszystko to sprawia, że obok oferty MEON EMS nie sposób przejść obojętnie. Warto podkreślić, że nowocześnie wyposażone studia znajdziesz w wielu polskich miastach. Wystarczy, że zapoznasz się z ofertą i skontaktujesz się z profesjonalną obsługą, która udzieli Ci wielu cennych wskazówek. Wybierz rozwiązanie stosowane przez profesjonalistów i ciesz się dobrym zdrowiem oraz doskonałą sylwetką.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here