Welcome Pack

Nie ma co ukrywać, rozsiedliśmy się na zdalnym trybie pracy. Oszczędność czasu, możliwość ogarnięcia własnych spraw w domu, wokół dzieci czy nawet praca w piżamie to doceniane zalety. Wcześniej tego nie znaliśmy, ale jak już poznaliśmy, to ciężko z tego zrezygnować.

Dla pracodawcy w takich okolicznościach mało pocieszającym jest fakt, że w świetle prawa to on decyduje o tym, czy pracownicy wracają do biura, czy nie. Jak sprawić, by ten proces ułatwić i nie wyjść na bezdusznego?

Jak zachęcić, a nie zmuszać?

Ogólnie to ważny temat w wielu firmach, jak być szefem autorytetem, a nie budzącym lęk. W obliczu ostatniego roku pracy zdalnej mimo wielu niewygód pracownicy dostrzegli też wygody. Nie muszą już wstawać o 6 rano, by zdążyć na 8 do pracy, bo mogą wstać 10 min przed czasem. W przerwie mogą poodkurzać, dzięki czemu nie będą musieli tego robić wieczorem, gdy padają z nóg. A co więcej, nadal nie wiadomo jak będzie zorganizowana nauka dzieci, gdy na jesień zacznie się szkoła.

Informacja od szefa, że pracownicy wracają do biur, może być równie destabilizującą, co ta sprzed wielu miesięcy o tym, że zostają w domach. Przed pracodawcami ważny moment, bo rozegranie tego nietaktownie może wywołać rotację pracowników, demotywację do pracy czy zniechęconą postawę wobec szefa i pracy. Trzeba tu zadbać nie tylko o bezpieczeństwo, ale też atmosferę.

Wszystko gotowe, można zaczynać?

Zapewne przygotowania na powrót pracowników kręcą się głównie wokół zapewnieniu środków czystości czy przearanżowania przestrzeni biurowej, by zapewnić odpowiedni dystans. Trzeba też stworzyć jakiś regulamin wspólnego, bezpiecznego korzystania z przestrzeni. Warto przemyśleć też temat ponownej integracji. Brak tego elementu może sprawić, że pracownicy poczują się zostawieni sami sobie, jakby nikt nie liczył się z ich problemami. Można pozytywnie zaskoczyć pracowników, na przykład zamawiając catering do biura. Dobrym pomysłem będzie też wspólne, spotkanie integracyjne, będzie można się trochę pośmiać, a tym samym docenić towarzystwo, którego tak długo nie było.

Pracownicy powinni też uzyskać nasze wsparcie i zapewnienie współpracy przy komplikacjach związanych z organizacją życia prywatnego. Szczególnie w tym początkowym okresie warto przemyśleć czy praca w trybie hybrydowym nie ułatwiłaby pracownikom powrotu. Jednak w kontekście powrotów, powitań i jednoczenia się, stół jakoś automatycznie przychodzi do głowy. Bo co może zbliżać i łagodzić napięcia, jeśli nie jedzenie?

Welcome Pack w biurze

Samo jedzenie to jedno, ale jeśli połączymy je z przekazem ze strony firmy, że zależy jej na zdrowiu i dobrym samopoczuciu pracowników, będzie to niezwykle miły gest. Firma Dailyfruits wychodzi naprzeciw takim potrzebom firmowym i oferuje powitalne zestawy zdrowia i witamin dla pracowników. Zestawy obejmują owoce, warzywa, bakalie, gorzką czekoladę czy pożywne, zdrowe batony. Taki zestaw powitalny zaskoczy i wywoła uśmiech u każdego, kto go otrzyma. Obok tego warto, żeby pracownicy zauważyli poważne podejście firmy do spraw zdrowia w codziennym zapewnieniu im świeżych soków, sezonowych owoców czy zdrowych przekąsek. Czy w takich warunkach nie wraca się przyjemniej do pracy?

Welcome Packi możesz zamówić w Dailyfruits na stronie https://dailyfruits.pl/dailyfruits-welcome-pack/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here