Papier kraft

Znany i kochany od wielu lat. Niezastąpiony w branży opakowań. Zastosowanie znajduje zarówno jako opakowanie zewnętrzne jak i wypełnienie paczek i kartonów. Swoją wytrzymałą formą i strukturą otula wiele produktów. Sprzedawany w arkuszach bądź zwojach. Dla przedsiębiorców, producentów czy zwykłych użytkowników jest niezastąpiony. Przedstawiamy naszego bohatera – papier kraft.

Charakterystyka 

Papier kraftowy wytwarzany jest z makulatury albo włókien pierwotnych. Jest to papier siarczanowy, gruby, nieprzepuszczający świata o jednolitej powierzchni.

Rodzaje

Papier kraft występuje w różnych kolorach i gramaturach. Dostępne gramatury papieru to: 32,50,60,70,80,90,100 oraz 125g/m2. Papier o wyższej gramaturze zbliżony jest do tektury. Dzięki temu jest niezwykle wytrzymały i nadaje się do opakowania bardzo różnych przedmiotów. Występuje w barwach beżowych, brązowych, białych oraz szarych.  Dostępny w dwóch rodzajach faktur: prążkowanej i gładkiej.

Zastosowanie 

Papier charakteryzuje się wszechstronnym zastosowaniem. W przemyśle meblarskim opakowuje się nim meble, stanowi ochronę przed zarysowaniem powierzchni. Używa się go także przy produkcji taśm, wstążek i sznurków. W przemyśle lakierniczym wykorzystuje się go jako papier osłonowy. Pakuje się w niego świeżą żywność, książki, kwiaty. Produkuje koperty i torby ozdobne. Zabezpiecza powierzchnię takie jak podłoga podczas remontu i prac malarskich. Trudno znaleźć dziedzinę życia, gdzie papier kraft nie znalazł zastosowania.

W zgodzie z naturą 

Papier kraftowy przeżywa swoje odrodzenie. Chwilowo wyparty przez tworzywa sztuczne, bardzo szybko uzyskał ponowne uznanie i popularność. Jak wyżej wspomniano, produkowany jest z makulatury, co sprawia że dba i nie szkodzi matce ziemi. Coraz więcej osób docenia wyższość papieru kraftowego nad plastikiem. O wiele korzystniej wygląda np. wędlina w brązowym papierze niż w nieestetycznym, zaparowanym plastiku. Jest to jak powrót do dawnych czasów, gdzie wszystko było naturalne i pachniało świeżością bez użycia konserwantów. Odnawialny, świetnie nada się w procesie recyklingu.

Nowoczesne przeznaczenie 

Coraz więcej osób docenia ekologię i minimalizm. Prezent opakowany w papier kraft, przewiązany jutowym sznurkiem to oryginalny pomysł. Z papieru zaczęto produkować nawet talerze czy kubki jednorazowego użytku. Branża ślubna i wesela w stylu boho, papier kraftowy wykorzystują jako personalizowane gadżety np. księga gości, albumy na zdjęcia, pudełeczka na upominek dla gości.

Druk 

Na papierze kraftowym bez problemu można nadrukować dowolny wzór czy grafikę. Dzięki temu może posłużyć jako produkt do stworzenia wizytówek, kopert z logo firmy czy kart ślubnych. W związku z tym, papier coraz częściej wykorzystywany jest w branży marketingowej.

Istnieją rzeczy wszechstronne i niezastąpione. Z pewnością należy do nich papier kraftowy. Jego zalety są ogromne, zarówno dla użytkowników jak i dla środowiska naturalnego, które w ostatnich czasach jest wysoko zanieczyszczone tworzywami sztuczni. Warto postawić na wygodę i naturalność.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here