Bitcoin - wiadomości

Bitcoin to najpopularniejsza i najdroższa obecnie kryptowaluta która wciąż rozpala umysły inwestorów. Ogromny wzrost wartości Bitcoina sprawił, że w jego stronę spoglądają nie tylko tzw. internetowi inwestorzy lecz także ci, którzy do tej pory inwestowali w tradycyjne waluty oraz spółki notowane na giełdzie. Aby skutecznie inwestować trzeba być obeznanym w realiach rynku Bitcoin – wiadomości na ten temat są na szczęście łatwo dostępne w sieci.

Bitcoin – wiadomości. Gdzie szukać?

Internet pełny jest branżowych stron poświęconych nowościom w świecie kryptowalut. Istnieją specjalne portale, które zajmują się tylko tą tematyką jak np. bitcoin.pl. Znajdziemy tu różnego rodzaju poradniki pomagające początkującym zaznajomić się z tematyką kryptowalut. Są również newsy, które bardziej wprawnym inwestorom pozwolą na oszacowanie wzrostu bądź spadku wartości Bitcoina w najbliższym czasie. Jest to także swoista encyklopedia na tematy związane z Bitcoinem. Zawarte tu artykuły w stylu ABC Bitcoina przybliżą każdemu tę tematykę.

Wiadomości na temat Bitcoina możemy także szukać na Facebooku. Istnieje mnóstwo tematycznych grup poświęconych Bitcoinowi gdzie dowiemy się wielu ciekawych rzeczy od innych internautów. Grupy te liczą po kilkanaście tysięcy użytkowników, dzięki czemu codziennie dodawane są nowe interesujące treści.

Jak zarabiać na Bitcoinach?

Obecnie głównym źródłem zarobku na Bitcoinach jest ich kupno oraz sprzedaż na internetowych giełdach kryptowalut. Odbywa się to tak samo jak w przypadku handlu tradycyjnymi walutami. Chodzi o to żeby dany instrument finansowy kupić po korzystnej dla nas cenie w czasie tzw. dołku a sprzedać wtedy gdy osiągnie satysfakcjonującą nas wartość. Można inwestować krótkoterminowo i osiągać szybki niewielki zysk uwzględniając tylko odjęcie prowizji operatora. Można też inwestować długofalowo i czekać, aż wartość Bitcoina wzrośnie o kilkaset procent.

Oprócz tradycyjnego zakupu Bitcoinów możemy je również sami wykopywać. Wykopywanie kryptowalut polega na używaniu specjalistycznego sprzętu komputerowego o sporej mocy obliczeniowej. Zestawy takie składają się zazwyczaj z wielu kart graficznych, których procesory udostępniają swoją moc. Zapewniając odpowiednie chłodzenie takiemu zestawowi możemy w pewnym okresie czasu „wydobyć” określoną ilość Bitcoinów. W obliczeniach zysku z inwestycji należy jednak uwzględnić cenę energii elektrycznej, gdyż takie zestawy zużywają jej bardzo dużo a muszą działać przez całą dobę. Służą do tego specjalne kalkulatory dostępne w internecie. Jeśli więc okaże się, że nasz zysk uwzględniając cenę prądu będzie niewielki warto rozważyć zaprzestanie inwestycji w sprzęt komputerowy. Tym bardziej że ceny sensowych „koparek” zaczynają się od kilkudziesięciu tysięcy złotych.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here