Blaski i cienie lombardów

0
1324

Dziś wielu ludzi stara się o to, żeby jak najszybciej dostać jakąś kasę do ręki. W tym celu wyprzedają swoje majątki, czasami zamiast natychmiastowej sprzedaży, licząc na przyszłe zyski, oddają swoje cenne rzeczy do lombardu. Takie sytuacje odnotowują lombardy w zachodniej Polsce, ale także i te z innych części kraju zapewne mają podobne obserwacje w tej kwestii.

Kluczową sprawą jest odpowiednia wycena oddawanych w zastaw kosztowności. Portal lombard66.pl z pewnością mógłby wypowiedzieć się na ten temat — a przynajmniej osoby, które go prowadzą. Wiele osób z niedowierzaniem spogląda na ceny, jakie można uzyskać za starą biżuterię czy pamiątkowe monety lub znaczki pocztowe. Dlatego warto nie pozbywać się ich, a jedynie gromadzić na czarną godzinę.

Podobna sytuacja może mieć miejsce z pamiątkami po powstaniu wielkopolskim. Wiedzą o tym ci, którzy prowadzą sieć lombardów (wielkopolska – dolnośląskie – lubuskie). Tam dosyć popularnymi artykułami pod zastaw są przeróżne medale oraz ubrania powstańcze. Kupcami bywają muzea i inne placówki o podobnym charakterze, a także prywatni kolekcjonerzy.

Oczywiście, nie od razu sprzedaje się dany pod zastaw przedmiot. Nieraz jest to określone w umowie. Czasami jednak klient chce całą kasę od razu i pozwala na natychmiastową sprzedaż swojej rzeczy. Wówczas bywa także, że po kilku godzinach żałuje swojej decyzji i chce wszystko cofną, a okazuje się, że już jest za późno i jego pamiątkowy zegarek został już sprzedany.

Takie sytuacje są niestety wpisane w biznes lombardów. Ci, którzy w nich pracują, muszą się z tym pogodzić. Niestety. Jednak praca ta bywa także bardzo satysfakcjonująca, szczególnie jeśli ktoś interesuje się kolekcjonerstwem. Wówczas ma niezłą radochę z pracy w takim miejscu, co rekompensuje przeżywanie trudnych sytuacji z niektórymi klientami.

Tak więc lombard wielkopolska jest miejscem, w którym można szybko zdobyć gotówkę, zostawiając swój niepieniężny majątek. Można też szybko stracić wspomnienia, a potem tego żałować. Z drugiej strony kolekcjoner znajdzie tu naprawdę mnóstwo wspaniałych okazów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here