Apartamenty na sprzedaż w Gdańsku – dobra lokata pieniędzy?

Obecnie inwestycje w nieruchomości cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem także w Polsce. Oprócz standardowych mieszkań przeznaczonych na wynajem wybierane są także apartamenty na znacznie wyższym poziomie. Czy te znajdujące się w Gdańsku to dobra lokata pieniędzy?

Niskie stopy procentowe zachęcają do zaciągania kredytów, ale nie są dobre dla oszczędzających. Słabe oprocentowanie lokat terminowych w bankach powoduje, że obecnie inwestorzy dysponujący większymi sumami coraz częściej decydują się na zakup nieruchomości. Nieruchomości, w tym przede wszystkim mieszkania, są dobrą lokatą kapitału. Można od razu przeznaczyć je na wynajem i zacząć czerpać z nich regularne zyski. Lokale mieszkalne zyskują także na wartości wraz z czasem ich posiadania – wobec tego już po paru latach można odsprzedać je za cenę wyższą niż pierwotna cena zakupu. Czy w związku z tym apartamenty na sprzedaż w Gdańsku to opłacalna lokata pieniędzy?

Ile można zarobić na apartamencie w Gdańsku? Jak wskazują eksperci rynku nieruchomości, apartamenty w Gdańsku to aktualnie jeden z najlepszych sposobów na to, aby zyskać więcej niż na zwykłej lokacie bankowej. Gdańsk jest aktualnie popularnym miastem chętnie wybieranym przez turystów oraz przez biznes, dlatego zapotrzebowanie na lokale na wynajem krótkoterminowy jest tutaj bardzo wysokie. Jeden dzień wynajmu to koszt od około 150 złotych do nawet ponad 500 złotych.

Zarobki na apartamentach na sprzedaż w Gdańsku wynoszą najczęściej około 3-5 proc. rocznie, dlatego też to atrakcyjna alternatywa dla innych metod lokaty pieniędzy. Warto przy tym zaznaczyć, że apartamenty na sprzedaż w Gdańsku to dość bezpieczna metoda na ulokowanie kapitału, ponieważ ceny nieruchomości stale rosną. Posiadanie nieruchomości od wieków jest sprawdzonym sposobem na gromadzenie majątku. Zatem apartamenty na sprzedaż w Gdańsku to bardzo atrakcyjny sposób na ulokowanie środków – z dostępnymi ofertami deweloperów oraz apartamentami na rynku wtórnym można zapoznać się już teraz przez internet.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here