Czy systemy CRM w chmurze są bezpieczne?

Systemy CRM są coraz powszechniej stosowane, a co za tym idzie – jest coraz więcej możliwości wyboru. Często przedsiębiorcy stają przed wyborem systemu CRM i zastanawiają się czy wybierając rozwiązanie w chmurze zapewnią bezpieczeństwo poufnym informacjom o klientach. Odpowiemy czy systemy CRM w chmurze są bezpieczne i rozprawimy się z najpopularniejszym mitem na ich temat!

Nowoczesne systemy CRM oparte są o różne technologie, zazwyczaj dane zapisywane są jednak w chmurze obliczeniowej jednego z renomowanych dostawców usług, np. Salesforce.

Mit: chmury nie są bezpieczne, bo dane są online

Dane przechowywane w chmurze można edytować, przekazywać, pracować na nich o każdej porze, z dowolnego miejsca i z udziałem wielu osób jednocześnie. Pojawia się zatem pytanie czy brak fizycznego miejsca, w którym przechowywane są pliki jest bezpieczne.

Obawy te są jednak nieuzasadnione, ponieważ informacje przechowywane w chmurze u zaufanego dostawcy jest bezpieczniejsze niż gdziekolwiek indziej. Zabezpieczenia stosowane przez „rynkowych gigantów” są niemal nie do złamania. Stworzone są w sposób niepozwalający na przypadkowe wypływy danych. To, jakie rozwiązania zabezpieczające zastosowano w przypadku konkretnego CRM-a jest zależne od tego o jaką chmurę został on oparty.

Korzystając z systemów CRM w chmurze od Craftware masz pewność, że Twoje dane są bezpieczne. pracujemy na technologii Salesforce, która gwarantuje wysoką jakość i bezpieczeństwo. Craftware – platynowy partner Salesforce to gwarancja sprawnej obsługi i doskonałej jakości rozwiązań, dopasowanych do potrzeb Twojego biznesu. Takie połączenie sprawia, że możesz spać spokojnie – wszystkie informacje o Twoich klientach, transakcjach i dochodzie są bezpieczniejsze niż przypuszczasz… i bezpieczniejsze niż gdziekolwiek indziej.

[Głosów:2    Średnia:4.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here