podest sceniczny

Organizacja przestrzeni scenicznej to ważny element procesów przygotowawczych poprzedzających różnego rodzaju wydarzenia publiczne. Jedno z kluczowych rozwiązań ułatwiających to zadanie stanowią podesty sceniczne. Pozwalają one tworzyć bezpieczne i praktyczne konstrukcje używane w roli scen, trybun, wybiegów oraz innych elementów infrastruktury eventów. Podesty sceniczne BSC system oferują bogaty wybór rozwiązań dedykowanych organizowaniu przestrzeni scenicznej. Opisujemy je na łamach niniejszego artykułu.

Czy to rozwiązanie dla Ciebie?

Jeśli zajmujesz się planowaniem przestrzeni, która wymaga zastosowania sceny, widowni lub innych konstrukcji tego typu, jesteś we właściwym miejscu. Podesty sceniczne oferowane przez naszą firmę to rozwiązania wysoce uniwersalne. Stanowią one przyjemny kontrast do stałych i niemobilnych konstrukcji. Proponowane podesty sceniczne oparte są o zaawansowane systemy modułowe. Te umożliwiają szybki demontaż konstrukcji, a także pozwalają na łatwe przechowywanie i transport elementów. Decydując się na rozwiązanie tego typu, w rzeczywistości dokonujesz mądrej inwestycji w przyszłość planowanej przestrzeni scenicznej.

Rodzaje podestów

Istnieje wiele typów podestów scenicznych, a każdy z nich dedykowany jest innym zastosowaniom. Jeśli nie jesteś pewien, który z nich sprawdzi się w Twoim projekcie, nasi eksperci chętnie wskażą Ci optymalne rozwiązanie.

Jednolity, oficjalny podział podestów scenicznych na kategorie nie istnieje. Wyróżnia się jednak kilka parametrów, które ze względu na swoje znaczenie można traktować w roli swoistej klasyfikacji. Wśród nich należy wymienić budulec, wagę, zastosowane rozwiązania poszerzające funkcjonalność oraz dodatkowe systemy sterujące. Należy zaznaczyć, że w naszej ofercie nie brakuje nowoczesnych rozwiązań umożliwiających sterowanie elementami scenicznymi w czasie rzeczywistym.

Czym kierować się wybierając podest sceniczny?

W rzeczywistości przestrzeń, którą projektujesz, dyktuje Twoje decyzje. Na początkowym etapie planowania należy więc starannie przeanalizować parametry danej lokalizacji oraz warunki stawiane przez rodzaj eventów planowanych w jej obrębie. Jakie kształty oraz wymiary ma planowana przestrzeń sceniczna? Czy zamierzasz często zmieniać wysokość podestów? Czy dostęp do podłoża w miejscu docelowym jest utrudniony? Co będzie działo się na powierzchni podestów, a co za tym idzie jakim obciążeniom będą one poddawane? Na te oraz wiele innych pytań musisz odpowiedzieć sobie przed dokonaniem zakupów. Oczywiście zdajemy sobie sprawę z faktu, że zaplanowanie przestrzeni tego typu to nie lada wyzwanie. Z tego względu w przypadku zdecydowanej większości projektów konsultacja ze specjalistą jest konieczna.

Bez względu na typ, skalę oraz końcową datę projektu, który realizujesz, pozostajemy do Twojej dyspozycji. Jesteśmy przekonani, że z pomocą ekspertów doprowadzisz swoje plany do pomyślnego końca. Powodzenia!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here