kontenery IBC

Firmy trudniące się transportem i przechowywaniem towarów mają do dyspozycji wiele nowoczesnych rozwiązań ułatwiających ich składowanie. W przedsiębiorstwach zajmujących się przewożeniem cieczy najczęstszym wyborem są kontenery IBC. Przedmioty z tej kategorii pozwalają na bezpieczne i wygodne magazynowanie cieczy neutralnych i mających zastosowanie w branży spożywczej. Bez problemu mogą je wykorzystać też firmy zajmujące się alkoholami, płynami palnymi i niebezpiecznymi. O czym należy wiedzieć planując zakup takich pojemników?

Co charakteryzuje pojemniki IBC?

Przedmioty z tej kategorii mogą być wykorzystywane wielokrotnie do przechowywania różnych substancji ciekłych. Korpus kontenerów IBC wykonany jest z trwałego polietylenu. Zależnie od modelu materiał może być dostosowany do innych wymagań i specyficznego zapotrzebowania. Wykorzystywane do produkcji pojemników tworzywa sztuczne są przede wszystkim odporne na uszkodzenia mechaniczne. Pozwalają przechowywać nawet 1000 l cieczy. Użytkownicy nie muszą zaś obawiać się ewentualnych pęknięć czy innych uszkodzeń. Dzięki wysokiej jakości wykorzystanych surowców kontenery IBC mogą służyć firmom przez wiele lat. Co jeszcze warto wiedzieć?

Rodzaje pojemników na substancje ciekłe

Oprócz odporności na uszkodzenia mechaniczne, wytrzymały polietylen może być przystosowany do przewożenia oleju, alkoholu i niebezpiecznych substancji chemicznych. Należy jednak pamiętać, aby zawsze wykorzystywać modele z oznaczeniami pozwalającymi na użycie ich w dany sposób. Zaleca się wybierać produkty od sprawdzonych sprzedawców, którzy gwarantują zgodność oferowanych kontenerów IBC z wymaganiami.

Pojemniki z tej kategorii umieszczone są w stalowych koszach. Zapewniają one stabilizację i ułatwiają składowanie akcesoriów. Stanowią też dodatkowe zabezpieczenie ładunku. Wszystkie zgodne z przepisami modele posiadają kosze wykonane z wysokiej jakości, odpornej na uszkodzenia stali. Mogą być umieszczone na drewnianych lub plastikowych paletach. Drugie rozwiązanie cieszy się szczególną popularnością. Kontenery IBC różnią się rozmiarami i pojemnością. Warto pamiętać o tym, że modele tego samego rodzaju mogą być bezpiecznie układane w stosy. Poszukując odpowiednich dla siebie akcesoriów warto zasugerować się powierzchnią magazynu i wymiarami miejsca na ładunek w samochodach. Wszystkie egzemplarze wyposażone są w wygodny wlew i zawór ułatwiający opróżnianie. Pojemniki dobrane w przemyślany sposób z pewnością okażą się praktycznym i bezpiecznym rozwiązaniem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here