zarządzanie zapasami

Wiele branżowych procesów ma długie i skomplikowane nazwy. Mimo to, słysząc dane określenie po raz pierwszy w życiu, nie warto się zniechęcać. Właściwą postawą będzie przeanalizowanie i zrozumienie terminu na podstawie dostępnej literatury. Poszerzanie swoich kwalifikacji i stałe zdobywanie nowej wiedzy jest niezwykle ważne. Tylko w ten sposób jesteśmy w stanie być atrakcyjni dla potencjalnego przyszłego pracodawcy. Również, dzięki stałemu podnoszeniu kwalifikacji mamy większą szansę na awans niż osoby, które stoją w miejscu.

Dlatego też nie warto bać się szkoleń, wdrożeń i konsultacji. Jednym z najczęściej omawianych zagadnień na szkoleniach w branży logistycznej jest zarządzanie zapasami. Nazwa brzmi znajomo, ale nie do końca? Sprawdź co kryje się za tym terminem i czym zajmuje się to konkretne działanie.

Czym jest zarządzanie zapasami? 

Jest to jedna z najbardziej podstawowych funkcji logistycznych danego przedsiębiorstwa produkcyjnego. Zarządzanie zapasami obejmuje planowanie, organizację, realizację i kontrolę poszczególnych faz przepływu dóbr. W praktyce oznacza to kontrolę nad zapasami od momentu ich zakupu poprzez produkcję i dystrybucję do ostatecznego klienta.

Głównymi celami zarządzania zapasami jest realizacja oczekiwań klientów przy minimalnym zaangażowaniu kapitału oraz redukcja kosztów. Jeśli w twojej pracy nie masz czasu uporządkować danych podstawowych materiałów, bo ciągle „gasisz pożary” wywołane między innymi nieaktualnymi danymi podstawowymi lub nie jesteś pewien, czy aktualne wielkości partii sprzyjają minimalizacji całkowitych kosztów w firmie, to znak żeby wybrać się na szkolenie z zakresu zarządzania zapasami.

Co da Tobie profesjonalne szkolenie? 

Jak już wspomniano wcześniej, stałe podnoszenie kwalifikacji w branży logistycznej jest niezwykle istotne. Dlatego, szkolenia z zakresu logistyki nie należy się bać. Na szkoleniach w zakresie zarządzania zapasami na każdym kroku podkreśla się kontekst biznesowy,w  którym działa każde przedsiębiorstwo. 

Celów szkolenia z zarządzania zapasami może być wiele, jednak każdy z nich jest równie ważny. Wśród tych najważniejszych wymienia się: poznanie metod wyznaczania i planowania zapasów bezpieczeństwa, aby utrzymać poziom obsługi klienta i płynność produkcji przy jednoczesnej kontroli nad wielkością zapasów oraz zrozumienie zalet, ograniczeń i wymogów MRP, jako narzędzia do planowania zaopatrzenia i produkcji oraz przydatności MRP w różnych branżach i typach produkcji. Pozostałych celów jest oczywiście znacznie, znacznie więcej. 

Jeśli chcesz poszerzyć swoją wiedzę w zakresie zarządzania zapasami, dowiedzieć się więcej o zintegrowanym planowaniu, zarządzaniu produkcją i logistyką łańcucha dostaw, koniecznie odwiedź stronę: mpm24.com . Firma oferuje kompleksowe szkolenia i konsultacje w tym zakresie, a ponadto wspiera wdrożenia w wymienionych obszarach. 

Zapisz się na jedno z wielu dostępnych szkoleń już dzisiaj. Nie czekaj, aby poszerzać swoją wiedzę. Weź udział w szkoleniu i popraw swoje kwalifikacje w zakresie zarządzania zapasami. Pamiętaj, że inwestycja w siebie,to najlepsza inwestycja.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here