Pożyczka gotówkowa – co warto o niej wiedzieć i na co zwracać uwagę?

Czasami niestety jesteśmy postawieni w sytuacji, w której nasze konto świeci pustkami. Gdy są nam potrzebne konkretne środki finansowe, często decydujemy się na skorzystanie z dostępnych produktów bankowych. Jednym z nich jest pożyczka gotówkowa.

Pożyczka – co to jest?

Pożyczka gotówkowa, podobnie jak kredyt gotówkowy, to zobowiązanie zaciągane na dowolne cele kredytowe. Bez względu na to, czy ma to związek z mieszkaniem, czy z prowadzoną przez ciebie działalnością gospodarczą. Gdy chcesz znacznie szybciej pozyskać produkty finansowe, a nie masz czasu na wieloletnie oszczędzanie – najlepszym rozwiązaniem będzie pożyczka gotówkowa. Dostaniemy ją w bankach oraz firmach pożyczkowych.

Bieganina po placówkach to jednak sporo czasu. Dla tych, którzy nie mają na to ochoty lepsze są platformy typu Lendo Polska. Wystarczy wypełnić wniosek kredytowy i po 24 godzinach otrzymamy mnóstwo różnych ofert. Wystarczy wybrać najlepszą i już! Na panelu klienta dostępne będą wszystkie kluczowe informacje, np. dotyczące oprocentowania, wysokości raty, wysokości RRSO, kwoty pożyczki. Będzie także informacja o decyzji kredytowej: czy dany bank udzieli kredytu, czy też odmówi udzielenia. Ważne jest to, że korzystanie z takiej platformy jest niezobowiązujące i całkowicie darmowe.

Na co możesz spożytkować pieniądze? I ile można uzyskać?

To ty, jako kredytobiorca, decydujesz, na jaki cel będzie wykorzystana pożyczka gotówkowa. Nie trzeba przy tym informować banku czy firmy o swoich planach, bo z kredytem konsumpcyjnym masz swobodę decydowania o swoich wydatkach. Być może przyda ci się nowy samochód albo środki na remont kuchni? Warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem.

Ostateczna kwota zależy od indywidualnej oceny zdolności kredytowej klienta. Może to być kwota od tysiąca złotych do nawet kilku tysięcy. Wystarczy, że wpiszesz ile pieniędzy potrzebujesz i na jaki okres. Późnej uzupełniasz dane, które są potrzebne do weryfikacji twojej zdolności kredytowej, a także do przygotowania rzeczywistej oferty. Taki wniosek zostaje wysłany do banków i firm pożyczkowych, które w odpowiedzi zwrotnej będą przesyłać rzeczywiste oferty kredytowe.

Kto może ubiegać się o pożyczkę?

Trzeba mieć ukończone co najmniej 18 lat i uzyskiwać stały dochód w Polsce. Należy być obywatelem Rzeczpospolitej Polskiej oraz nie być w żadnej bazie dłużników i w biurach informacji gospodarczej.

Czas uzyskania pożyczki gotówkowej zależy od kredytodawcy. Wybór dostawcy pożyczki ma tu niebagatelne znaczenie. Niektóre instytucje kredytujące znacznie zwiększają szybkość wypłacania środków, a inne mają wydłużony czas weryfikacji klienta i automatycznie dłuższy czas oczekiwania na wypłatę.

Kiedy należy spłacić pożyczkę?

Już na etapie wypełniania wniosku kredytowego określasz, na jak długo chcesz pożyczyć pieniądze. Może być to okres od 1 miesiąca do nawet kilku lat. Okres spłaty jest ważnym czynnikiem dotyczącym kredytu lub pożyczki, jakie chcesz zaciągnąć. Jeżeli masz wydatek, który wymaga sprawnego załatwienia, zdecyduj się na pożyczkę.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here