zarabianie na muzyce

Youtube jest serwisem, który bezpłatnie umożliwia publikowanie oraz komentowanie filmów. Platforma jest z nami od 2005 roku i nieustannie się rozwija. Jako że w czasie pandemii popularny stał się live straming, to dzisiaj mamy możliwość korzystać z Youtube Premieres.

Idea Youtube Premieres

Każdego dnia możemy oglądać vlogi Youtuberów z całego świata i komentować ich filmy. Wielu fanów marzy o spotkaniu z realu ze swoim ulubionymi twórcami, które w czasie pandemii może być trudne, a nawet niemożliwe. Dotyczy to również świata muzyki, który boryka się z szeregiem problemów, jak m.in. odwołane koncerty i inne wydarzenia publiczne. Dlatego z tą myślą powstało Youtube Premieres, które umożliwia prezentowanie swojej twórczości online w zupełnie nowej formie.

Jak działa Youtube Premieres?

Youtube opiera się na publikowaniu wcześniej przygotowane materiału, który trafia na nasz kanał. Podobnie jest w przypadku Youtube Premieres, lecz tutaj zostaje utworzona strona wspólnego oglądania, na której odtwarzany jest nasz klip. Na tej stronie możemy odpowiadać na reakcje widzów, które pojawiają się w czasie rzeczywistym, co ma duże znaczenie w budowaniu relacji i wizerunku. Jeśli jesteśmy artystą to z pewnością wartością dodaną narzędzia będzie dostępna monetyzacja, która umożliwia zarabianie na muzyce.

Zanim jednak podejmiemy decyzję o utworzenia live warto zadbać o jakość naszego materiału. Tutaj z pomocą może nam przyjść dystrybutor cyfrowy, który jest certyfikowanym partnerem Youtube. Dzięki jego wiedzy i doświadczeniu będziemy mogli uzyskać pomoc i zalecenia dotyczące przygotowywanego wideo.

Jak widać Youtube Premieres jest praktycznym rozwiązaniem, które sprawdzi się zarówno dla vlogerów, jak i artystów. Stanowi to możliwość zagospodarowania niewykorzystanego potencjału biznesowego. Nie można jednak zapominać, że zapisane nagranie z live jest ciekawym materiałem, który może być śmiało wykorzystanych w prowadzonych social mediach.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here