kredyt preferencyjny

Kredyt preferencyjny to pojęcie, które zdecydowanie warto znać. Nie każdy będzie w stanie go otrzymać, ale grupa potencjalnych kredytobiorców jest na tyle szeroka, że dla wielu osób może on być korzystnym rozwiązaniem. W takim razie kto może otrzymać kredyt preferencyjny? Jak on działa i czy warto wziąć go z pośrednikiem, czy też lepiej próbować pozyskać go samodzielnie? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można poniżej.

Jak działa kredyt preferencyjny?

Kredyt preferencyjny to kredyt udzielany na lepszych, korzystniejszych warunkach wybranej grupie kredytobiorców. Lepsze warunki mogą oznaczać przykładowo:

  • niższą prowizję (lub brak prowizji)
  • niższą marżę
  • ograniczone formalności
  • wyższą maksymalną kwotę kredytu.

Kredyt preferencyjny – dla kogo?

Kredyty preferencyjne mogą pojawiać się w ofercie banku na stałe lub okresowo. Wyróżnić można między innymi kredyty dla:

  • nauczycieli
  • żołnierzy
  • policjantów
  • prawników
  • lekarzy
  • pracowników banku.

Jak widać, na preferencyjne warunki mogą liczyć przede wszystkim przedstawiciele zawodów zaufania publicznego. Wynika to z faktu, że są oni często dobrze opłacani, ich zatrudnienie jest stabilne, a przy tym są uważani za wiarygodnych klientów.

Zwłaszcza specjalne kredyty dla pracowników banku są bardzo opłacalną alternatywą dla zwykłego, ogólnodostępnego kredytu. Więcej informacji na temat kredytu dla pracowników banku znaleźć tutaj: https://habza.com.pl/kredyt-dla-pracownikow-banku/.

Warto wspomnieć także o specjalnych kredytach preferencyjnych dla studentów (zarówno dziennych, jak i zaocznych czy wieczorowych). Są to kredyty współfinansowane przez państwo, których celem jest wspomożenie finansowo mniej zamożnych studentów. Spłata kredytu studenckiego rozpoczyna się dopiero po 2 latach od ukończenia studiów, a do tej pory nie są naliczane odsetki. Kiedy już rozpocznie się okres spłaty, będą one bardzo niskie, tak więc bez wątpienia jest to korzystna forma finansowania.

Czy warto wziąć kredyt preferencyjny z pośrednikiem?

Znalezienie i otrzymanie idealnego kredytu, czy to preferencyjnego, czy jakiegokolwiek innego, nie jest łatwe. Ofert na rynku jest bardzo wiele, a brak specjalistycznej wiedzy i doświadczenia sprawia, że kredyt może nam się wydać opłacalny, nawet, jeśli taki nie jest. To kwestia szczególnie istotna, jeśli planujemy zaciągnąć kredyt na większą kwotę. Różnica w ostatecznym koszcie kredytu może być znaczna, jeśli wybierzemy niewłaściwą ofertę.

Ponadto musimy pamiętać, że otrzymanie pozytywnej decyzji kredytowej niekoniecznie będzie łatwe – nawet przy wysokich zarobkach może się to okazać problematyczne, jeśli przykładowo mamy negatywną historię kredytową. Dlatego też otrzymanie profesjonalnego wsparcia może być niezwykle użyteczne i oszczędzić nam wiele stresu i nerwów.

Dobrym rozwiązaniem jest skontaktowanie się z doświadczonym pośrednikiem kredytowym, takim jak Habza Finanse. Wiedza, szerokie kwalifikacje i doskonała znajomość polskiego rynku kredytowego, a także kontakty na szczeblach decyzyjnych w różnych instytucjach finansowych, pozwalają mu pozyskać dla swoich klientów kredyty na najlepszych możliwych warunkach. Dzięki temu proces zaciągania kredytu preferencyjnego (czy też jakiegokolwiek innego) staje się szybki i bezstresowy.

Kto może dostać kredyt preferencyjny – podsumowanie

Lista zawodów, których przedstawiciele mogą w niektórych bankach liczyć na kredyty preferencyjne, jest stosunkowo szeroka. Tak więc warto sprawdzić, czy ma się możliwość skorzystania z tego typu oferty. Może to oznaczać oszczędności czysto finansowe na odsetkach czy prowizji, ale też na przykład mniejszą ilość formalności i w związku z tym szybsze trafienie potrzebnych środków na konto.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here