Dobre zdjęcie – najlepiej je zrobić dobrym telefonem!

0
472

Tradycyjne aparaty fotograficzne od kilku lat cieszą się mniejszych zainteresowaniem. Przyczyną tego są głównie smartfony, które znajdują się zawsze w zasięgu ręki i często robią równie piękne zdjęcia. Oznacza to, że nie trzeba już nosić drugiego urządzenia w torebce, wystarczy zwykły telefon, aby uchwyci ciekawe momenty. Jednak każdy to próbował robić fotografie smartfonem, przyzna, że nie zawsze wychodzą one tak, jak powinny. Jak więc robić dobre zdjęcia? Oto kilka wskazówek.

Dobre zdjęcia smartfonem – o czym pamiętać?

Robienie idealnych zdjęć smartfonem jest możliwe, warto jednak zaznajomić się z jego parametrami oraz poznać kilka praktycznych porad, które bezpośrednio wpływają na ich jakość. Nieważne czy Samsung Galaxy S8 używany przez Ciebie jest już przez kilka lat, miesięcy czy zaledwie dni – przed sesją zdjęciową powinieneś wyczyścić jego obiektyw. Bardzo często znajdują się na nim ślady odcisków palców, co sprawia, że fotografie wychodzą niewyraźne oraz zamglone. Warto więc przetrzeć obiektyw specjalną ściereczką do okularów lub chociażby bawełnianą koszulką, jeżeli nie mamy nic innego do dyspozycji. Dzięki temu, zdjęcia będą czyste i wyraźne, a ty będziesz z nich o wiele bardziej zadowolony.

Pamiętaj o kadrowaniu

Aby zdjęcia wychodziły atrakcyjnie, kolejnym ważnym czynnikiem jest odpowiednie kadrowanie. Nawet najlepszy sprzęt w rękach amatora nie daje gwarancji idealnych zdjęć. Warto więc zapoznać się z ogólnymi zasadami dotyczącymi kadrowania. A dokładniej oznacza to, że najważniejsze elementy powinny znajdować się w samym centrum ekranu. Oczywiście, każdy smartfon jest inny oraz może mieć różne rozmiary obiektywu, dlatego warto pamiętać, że wyższy należy fotografować pionowo, a szerszy poziomo. Dzięki temu zdjęcia będą sprawiały wrażenie zrozumiałych i uporządkowanych, na co ma wpływ zachowana kompozycja. Nowoczesne modele posiadają możliwość włączenia siatki, która pozwala na idealne dopasowanie kadru do fotografowanego obiektu – z pewnością warto z tego korzystać.

W pełni wykorzystaj swój telefon

Dużo osób nawet nie zdaje sobie sprawy, jaki potencjał znajduje się w ich telefonie. Wiele smartfonów wyposażonych jest w innowacyjne technologie, które cały czas ulegają udoskonaleniom. Warto się z nimi zapoznać oraz wypróbować, aby następnie stosować w trakcie robienia zdjęć. Jedną z bardzo interesujących opcji jest możliwość wyostrzenia konkretnego elementu. Aby to zrobić, należy kliknąć w miejsce, które odgrywa pierwszoplanową rolę i stanie się wtedy wyraźniejsze od tła. To prosty trick, który dużo zmienia!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here