pielęgniarka

Pielęgniarka to osoba z ogromną sercem oraz ciężką pracą włożoną w opiekę nad chorymi. Taka praca pomimo, że jest niezwykle szanowana i traktowana bardzo poważnie, niestety nie jest dobrze płatna. Dobroć, pomoc oraz poświęcenie nie wpływają na wysokie wynagrodzenie. Zarobki są kiepskie, szczególnie jeżeli zostawimy je z ogromem pracy, którą wykonujemy jako pielęgniarka. Czy tak jest w rzeczywistości? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/wynagrodzenie-pielegniarki-ile-zarabia-pielegniarka/

Od czego zależy wysokość wynagrodzenia pielęgniarki?

Będzie zależało on przede wszystkim od tego czy pracujemy w sektorze publicznym czy prywatnym. W tym pierwszym ministerstwo ustala dość sztywne zarobki wynikające z pracy pielęgniarki. Takie wynagrodzenie będzie zależało wówczas od stażu pracy, poziomu wykształcenia oraz szczeble w hierarchii szpitalnej. Nieco inaczej jest kiedy daną placówką zarządza samorząd czy organ rządowy. W sektorze prywatnym zarobki nie są jednak wcale wyższe. Podlegają one czynnikom rynkowym oraz ogólnej kondycji finansowej przedsiębiorstwa medycznego, w którym jesteśmy zatrudnieni. Wszystko co składa się więc na wysokość wynagrodzenia w dużej mierze opiera się na doświadczeniu i sytuacji finansowej danej instytucji.

Na Jakie zarobki możemy liczyć jako pielęgniarka?

Na to pytanie nie da się udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Niemniej jednak portale branżowe, zajmujący się analizą zarobków wyznaczają podaną medianę. Okazuje się, że mediana wynagrodzenia pielęgniarki w naszym kraju wynosi około 3960 zł brutto. Oznacza to, że połowa wszystkich przedstawicieli tego zawodu zarabia kwoty mieszczącej się w przedziale 3320 zł, a 4720 zł. Dane te uwzględniają wszystkie formy zatrudnienia oraz miejsce pracy pielęgniarek. Pozostała połowa osób pracujących w tym zawodzie dzieli się na dwie ćwiartki. Pierwsza z nich, czyli 25% pielęgniarek zarabia kwoty mniejsze niż 3 320 zł, a kolejne ćwiartka może poszczycić się zarobkami wynoszącym i powyżej 4720 zł. Wszystkie podawane wyżej kwoty podawane są w kwotach brutto w rozliczeniu miesięcznym.

Zobacz też: http://www.singate.pl/pielegniarka-praca-na-etacie-czy-wlasny-gabinet/

[Głosów:5    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here