Jak usprawiedliwić nieobecność w pracy?

Osoby, które pracują na cały etat spędzają w pracy znaczną część swojego życia. W ten sposób całość wydarzeń dziennych musi być podporządkowywane właśnie tej pracy. Kiedy zdarzają się nagłe wypadki, czyli choroba nasza albo naszego dziecka, to nie mamy wyjścia i musimy opuścić pracę, albo zwyczajnie się w niej nie zjawić. Bardzo ważnym tutaj jest zachowanie się w porządku w stosunku do pracodawcy i jak najszybsze poinformowanie go o zaistniałej sytuacji. Później już trzeba się zastanowić jak usprawiedliwić nieobecność w pracy.

Jak usprawiedliwić nieobecność w pracy?

Jak usprawiedliwić nieobecność w pracy?W standardowym przypadku przebywanej choroby, wystarczy zwolnienie lekarskie, tak zwane L4. Należy je dostarczyć w ciągu 7 dni od pierwszej nie obecności, na szczęście można zrobić to za pośrednictwem poczty lub nawet poczty elektronicznej czy faxu. Dzięki takiej informacji, nadal będziemy mieć zapłacone za pracę i nie stracimy w oczach pracodawcy. Obowiązkiem każdego pracownika jest usprawiedliwianie swoich nieobecności. Głównym zadaniem jest też udowadnianie, że to sytuacja losowa nie pozwoliła nam na dotarcie do pracy. W wypadku kiedy nasze dziecko jest chore, lekarz również wypisuje zwolnienie, które obejmuje opiekę nad dzieckiem.

W przypadku kiedy ktoś do pracy akurat dojeżdża jakimś środkiem komunikacji miejskiej, na przykład pociągiem, a ten ma awarię, tutaj również potrzebujemy dowodu. Należy wtedy zgłosić się do konduktora aby potwierdził, że w tych godzinach pociąg miał awarię i nie udało się dotrzeć na czas do celu. To wszystko leży w obowiązkach pracownika, alby należycie siebie samego usprawiedliwić. W wypadku kiedy nieobecności nie są usprawiedliwiane, są odnotowywane zwykłe nieprzyjścia do pracy. Często skutkuje to natychmiastowym, dyscyplinarnym zwolnieniem z pracy. Takiej sytuacji raczej nikt nie chce przeżyć, z zwolnienie łatwiej przeżyć na własnych warunkach. Warto więc pilnować terminów i pamiętać, aby przychodzić do pracy, a każdą nieobecność od razu usprawiedliwiać, jest to bardzo ważne, aby utrzymać dobre relacje z pracodawcą.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here