Kredyt gotówkowy

Kredyty gotówkowe to temat który dotyczy znaczną część ludzi. Bowiem praktycznie każdy z nas znajduje się kiedyś w sytuacji, gdy potrzebuje dodatkowych pieniędzy. Jest to spowodowane oczywiście gorszą sytuacją finansową. Rzecz jasna cel kredytu, czy pożyczki gotówkowej nie zawsze ma pozytywne znaczenie. Bardzo często jesteśmy nie jako zmuszeni do zaciągnięcia kredytu, aby pomóc innym w trudnych chwilach.

Kto korzysta z kredytów gotówkowych?

Najczęściej z produktów finansowych korzystają osoby biedne, mniej zamożne, które nie mają na kogo liczyć. Do tego grona zaliczyć można także osoby samotne, które nie mają od kogo pożyczyć choćby najmniejszej kwoty. Z pomocą takim ludziom oczywiście przychodzą banki, oraz instytucje bankowe, które udzielają pożyczki długoterminowe, bądź krótkoterminowe. Na rynku znaleźć można wiele firm oferujących propozycję pożyczek, kredytów, a także pożyczek pozabankowych, tak zwanych chwilówek. Aby uzyskać kredyt wiadome jest, iż trzeba posiadać dobrą historię kredytową, a także mieć zdolność do zaciągnięcia kredytu.

Na rynku istnieje wiele organizacji, firm, w których możemy uzyskać informacje na temat jak wziąć kredyt gotówkowy krok po kroku. Warto skorzystać z oferowanej pomocy, dobrze sprawdzić każdą firmę, gdyż niestety istnieje również wiele oszustów, którzy wyłudzają pieniądze. Mowa tutaj najbardziej o ludziach starszych, którzy często są zbyt ufni i padają ofiarami przestępców. Trzeba być w tej kwestii bardzo rozważnym, aby nie stracić swoich pieniędzy.

Porównywarki kredytów

W obecnych czasach mamy możliwość skorzystania również z porównywarki kredytowej, to znaczy zanim zdecydujemy się na konkretny bank, czy placówkę możemy porównać oferty, przyjrzeć się im bardziej szczegółowo, poznać wszystkie opłaty, zapoznać się z umową. Jest to bardzo ważne aby uzyskać jak najlepsze warunki umowy pożyczki, bądź kredytu. Liczy się też tutaj prowizja udzielana przez bank, oraz koszty ubezpieczenia, które również są istotną częścią kredytu. Bowiem w sytuacji gdy spłacimy nasz kredyt przed terminem, powinniśmy dostać zwrot ubezpieczenia w odpowiedniej kwocie zawartej w umowie, ponieważ po prostu on się nam należy.

Warto mieć na uwadze, iż zdolność kredytowa a przyznanie kredytu gotówkowego to dwie różne sprawy. Posiadając dobrą historię kredytową, a tym samym zdolność oczywiście mamy większą szansę na otrzymanie pożyczki w konkretnej placówce bankowej, jednak nie jest to w stu procentach pewne. Dużo zależy również od samego baku, sytuacji na rynku, oceny banku wobec kredytobiorcy.

Na co zwraca uwagę bank przy staraniu się o kredyt gotówkowy?

Bank zwraca szczególną uwagę na naszą sytuację finansową w momencie udzielenia pożyczki, ale przede wszystkim chce być pewnym czy będziemy w stanie spłacić kredyt i zabezpiecza się na przyszłość, stosując różnego rodzaju techniki. Dla banku istotna jest również historia i nasze doświadczenie ze spłatą zobowiązań. W sytuacji gdy jesteśmy dłużnikami bądź posiadamy negatywną historię kredytową, jesteśmy niewypłacalni, jak również gdy jesteśmy zarejestrowani w krajowym rejestrze dłużników oraz biurze informacji kredytowej nie jesteśmy dla banku wiarygodni. Warto o tym pamiętać i zadbać, aby nie dochodziło do takich sytuacji, gdyż w przyszłości możemy mieć problem z wzięciem jakiegokolwiek kredytu. Należy zwrócić uwagę na to, iż zła historia kredytowa obniża naszą zdolność praktycznie do zera, są przypadki iż wystarczyła jedna niezapłacona rata w terminie i kredyt nie został udzielony.

O pozytywną historię powinniśmy się starać w swoim normalnym, codziennym życiu, to znaczy płacąc regularnie raty, robiąc opłaty na czas, gdyż tym sposobem budujemy sobie własną historię kredytową. Finanse i bankowość to branża, która jest była i będzie bardzo ważnym elementem dla społeczeństwa. Bowiem kredyty i pożyczki oczywiście są dla każdego dostępne, i tak naprawdę wszyscy możemy z nich skorzystać, ale należy pamiętać żeby robić to z głową. Najgorszą rzeczą jest zaciąganie kolejnego kredytu, po to aby spłacić wcześniejszy, ponieważ tą metoda wpadamy w tak zwaną spiralę długu, łańcuch który ciągle się rozwija. Trzeba nam unikać takich sytuacji w naszym życiu. Najważniejsze to dbać o to aby mieć dobrą historię, mieć pracę aby jednocześnie posiadać zdolność kredytową, gdyż może się nam ona przydać w przyszłości.

Źródło:

https://www.money.pl/gospodarka/kredyt-gotowkowy-jak-sie-przygotowac-do-pierwszej-rozmowy-w-banku-6426165383231617a.html

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here