sprawozdanie finansowe

Z pewnością niejedna osoba zastanawiała się kiedyś nad tym jak to jest być swoim własnym szefem. Wielu ludzi podejmuje to ryzyko, zakłada własne firmy, ale bardzo często okazuje się, że zamiast pracować mniej, muszą oni poświęcić się w stu procentach swojej pracy. Zwłaszcza na początku, kiedy firma dopiero się rozwija. Wtedy każdy początkujący prezes musi trzymać pieczę nad wszystkim i znać się praktycznie na wszystkim. Musi mieć wiedzę z zakresu sprzedaży, marketingu, tworzenia nowych produktów czy usług, a także wiedzieć na przykład kto i kiedy musi składać sprawozdania finansowe.

Ta ostatnia kwestia należeć powinna oczywiście do działu księgowości lub do działu prawnego. Jednak mało kiedy początkujące firmy mają u siebie pracowników z danej dziedziny. Na szczęście, można na przykład wynajmować tego typu usługi u innych firm zewnętrznych, które by przygotować miały dla nas takie sprawozdanie finansowe. Kiedy już nasza firma się rozrośnie i będzie można zatrudnić własny dział księgowości, wówczas nie musimy już sobie zaprzątać głowy tym kto i kiedy musi składać sprawozdania finansowe. Taki obowiązek spoczywać będzie zazwyczaj na głównym księgowym, który takie sprawozdanie finansowe przygotowuje.

Prezesi firmy w zasadzie tylko je podpisują. Jako że elektronika coraz bardziej przenika do każdego biznesu, sprawozdanie finansowe nie musi być już zawiedzione do urzędu osobiście. E-sprawozdanie finansowe do KRS online to praktycznie najczęściej wykorzystywane obecnie rozwiązanie. Wystarczy pamiętać kto i kiedy musi składać sprawozdania finansowe, przygotować odpowiedni dokument i po prostu wysłać go metodą elektroniczną. Na szczęście, sprawozdanie finansowe nie musi być składane przez mniejsze przedsiębiorstwo. To duże ułatwienie jeśli firma jest z tego obowiązku zwolniona.

sprawozdania finansowe KRS

Mimo, że e-sprawozdanie finansowe do KRS online nie jest czymś trudnym to jest ono na pewno czymś pracochłonnym i wymaga dużego skupienia pracownika przygotowującego tego typu sprawozdanie finansowe. Bardzo często taki pracownik jest oddelegowany do wykonania takiego zadania i zajmuje się wyłącznie tym. Oczywiście warto aby jakiś drugi pracownik sprawdził, czy sprawozdanie finansowe wykonane jest prawidłowo oraz czuwał nad tym kto i kiedy musi składać sprawozdania finansowe. Nie ulega wątpliwości, że duże firmy o znacznych obrotach absolutnie muszą wykazać tego typu dokument. Co najmniej raz w roku lub nieco częściej, raz na kwartał lub nawet każdego miesiąca, w określonym przez prawo dniu. To bardzo istotne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here