Lista znanych firm z Poznania

Województwo wielkopolskie na czele z jego stolicą – Poznaniem to jeden z najbogatszych i najlepiej prosperujących regionów Polski. Poznań to miejsce zamieszkania dla ponad 500 tysięcy osób, które przyczyniają się do szybkiego rozwoju okolicy. Największe miasto Wielkopolski to ośrodek handlu, logistyki, produkcji oraz turystyki biznesowej, które pełni bardzo ważną funkcję w polskiej gospodarce, co potwierdzają Międzynarodowe Targi Poznańskie, czyli największe wydarzenie tego typu w kraju. Poznań to także miejsce, w którym funkcjonuje wiele ogromnych firm.

Grupa Energetyczna Enea SA

Największą firmą z siedzibą w Poznaniu jest Grupa Energetyczna Enea. Grupa Kapitałowa to jednak nie tylko jedna firma – Enea S.A, ale kilka dużych potentatów rynku energetycznego. Do grupy należą także Lubelski Węgiel Bogdanka S.A, firma zajmująca się wydobycie węgla kamiennego, Enea Operator sp. z o.o zajmująca się dystrybucją energii elektrycznej, Enea Elektrownia Połaniec S.A. z głównym aktywem Elektrownią Połaniec oraz Enea Wytwarzanie sp. z o.o. z głównym aktywem Elektrownią Kozienice zajmujące się wytwarzaniem energii elektrycznej oraz firmy Enea Trading sp. z o.o. i Enea S.A. zajmujące się handle energią. Do grupy należy także kilka innych, mniejszych firm działających w obszarze wytwarzania i sprzedaży ciepła oraz usług oświetleniowych.

Bodychief.pl

Na naszej liście znalazła się już firma, która dostarcza energię budynkom mieszkalnym i instytucjom w postaci prądu, dlatego teraz pora na firmę zapewniającą energię naszym organizmom. Dieta pudełkowa oferowana przez catering dietetyczny Bodychief to najlepszy sposób na połączenie zdrowego odżywiania z oszczędnością czasu. Pyszne posiłki, które są przygotowywane przez profesjonalnych kucharzy, dają gwarancję, że odżywiamy się prawidłowo. Catering dietetyczny pomaga klientom zarówno w schudnięciu, jak i zbudowaniu masy mięśniowej. Z diety pudełkowej mogą skorzystać również osoby, które zmagają się z nietolerancjami pokarmowymi lub chorobami.

Żabka Polska Sp. z o.o.

Kolejną firmą na naszej liście jest Żabka – firma, z którą mamy kontakt prawie codziennie, co najmniej w formie widzenia logo lub sklepu. Żabka Polska to spółka, która jest właścicielem największej polskiej sieci sklepów w kategorii convenience. Obecnie w naszym kraju funkcjonuje ponad 6 tysięcy sklepów pod szyldem Żabka. Historia firmy sięga 1998 roku, kiedy w Poznaniu i okolicy powstały pierwsze firmy należące do grupy. Z czasem eksperymentalny sposób oferowania produktów klientom zaczął przynosić coraz lepsze rezultaty, a firma rozrastała się na pozostałe części kraju.

Exide Technologies SA

Exide Technologies to bardzo duża firma, która oferuje swoje produkty w ponad 80 krajach na całym świecie, jednak ze względu na specyfikę branży, nie wszyscy mogli o niej usłyszeć w przeszłości. Exide Technologies od ponad 120 lat funkcjonuje w sektorze transportu i przemysłu. Lata doświadczenia przekładają się na ogromne możliwości, wiedzę oraz niebywale zaawansowaną technologię, czyli połączenie czynników, które sprawiają, że firma może zapewnić swoim klientom najlepsze rozwiązania przystosowane do wielu wymagań związanych z magazynowaniem energii.

[Głosów:3    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here