Mobbing w pracy jak udowodnić?

Każdy z nas chciałby pracować w miejscu, w którym będzie szanowany i doceniany za wysiłek, starania i zaangażowanie jakie wkłada w wykonywanie powierzonego mu zadania. Pragniemy też aby relację między nami, a szefostwem układały się poprawnie, a także by atmosfera pomiędzy współpracownikami była jak najlepsza. Bo kto z nas nie marzy o tym aby pracować w miejscu, w którym będzie po prostu przyjaźnie? W miejscu, do którego pójdzie z entuzjazmem, radością i zadowoleniem? Bo czyż nie w pracy spędzamy ogromną część naszego życia? Wspaniale jeżeli i my trafiliśmy do takiej firmy, gdzie panuje empatia i  świetne warunki pracy na każdej płaszczyźnie. Ale co, jeżeli to nie my znajdujemy się w gronie szczęściarzy? Co, jeżeli każde wyjście do pracy przychodzi nam z trudem i wywołuje lęk przyprawiający o ból żołądka, a czas, który tam spędzasz jest dla Ciebie katorgą i dłuży się niemiłosiernie?

Mobbing w pracy jak udowodnić?Zastanawiasz się dlaczego tak jest, czy to Ty masz za duże wymagania i wyobrażenia czy może jednak coś niedobrego dzieje się w miejscu Twojej pracy?
Najważniejsze, to przeanalizować całą sytuację na chłodno np. w weekend kiedy złe emocje trochę opadną i zastanowić się co jest przyczyną niechęci i stresu. Jeżeli po analizie uważasz, że to jednak nie Ty masz za duże oczekiwania, czas zacząć zastanawiać się gdzie tkwi źródło Twoich nieprzyjemnych odczuć.

I tak po głębszych przemyśleniach dochodzisz do wniosku, że jesteś typowym kozłem ofiarnym, czujesz się poniżony, ośmieszany i bezpodstawnie krytykowany, a do tego zastraszony. I zaczynasz zdawać sobie sprawę, że najprawdopodobniej padłeś ofiarą mobbingu. I tu pojawia się myśl – mobbing w pracy jak udowodnić? Przecież to zjawisko wciąż mało znane, często lekceważone. Ale nie jesteś bezsilny, ponieważ chroni Cie prawo. I mimo iż jest, to trudne do zdiagnozowania, a co dopiero do udowodnienia, to jednak realne.

Mobbing w pracy jak udowodnić?

Sprawę możemy skierować do sądu i domagać się zadośćuczynienia w formie pieniężnej, ale niezbędne będą dowody. Mogą to być nagrania, zapiski konkretnych sytuacji opatrzone datą, zaświadczenie lekarskie oraz świadkowie. I pamiętajmy, że mobberem może być nie tylko szef czy kierownik, ale też współpracownicy. Tak więc walczmy o swoje prawa i nie dajmy się zastraszyć.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here