Najlepsze magazyny do wynajęcia – zalety i wady

0
1348

W biznesie nie zawsze da się znaleźć rozwiązanie idealne. Trzeba jednak próbować, ponieważ dzięki temu mamy szansę zbliżyć się maksymalnie do perfekcji. Jednym z wyzwań, które mogą nam sprawić sporo trudności, może być wynajem firmowego lokalu – niezależnie, czy chodzi o obiekty firmowe, biura, czy nawet magazyny do wynajęcia.

Dziś jednak skupimy się konkretnie na tej ostatniej grupie, ponieważ to ona zazwyczaj dostarcza największych problemów działalności. W końcu zły wybór nie tylko wpłynie na Twoje oszczędności, ale również może zaburzyć proces prowadzenia interesów lub zburzyć pozytywny wizerunek firmy. Dlaczego i jak tego uniknąć? Tego dowiesz się z dalszej części tekstu, dlatego serdecznie zapraszamy do lektury. Mamy nadzieję, że wyciągniesz z niej wiele wartościowych informacji.

Lokalizacja i odległość od biura

Magazyny do wynajęcia zazwyczaj usytuowane są na obrzeżach miast. Nic dziwnego, w końcu w samym centrum miasta ciężko znaleźć grunt przeznaczony w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzeni pod funkcję magazynów i składów. Nawet jeśli znajdzie się działka o odpowiednich parametrach – jej zakup może wiązać się z bardzo dużym kosztem, wpływającym na późniejszą cenę najmu, a to może zrujnować założony budżet. Dodatkowo, wszystkie nieruchomości zlokalizowane przy głównych arteriach komunikacyjnych miast przeznaczone są na biura, lokale użytkowe, sklepy itp. Magazyn powinien charakteryzować się atrakcyjną ceną i dużą przestrzenią, dlatego wybudowanie hali na działce oddalonej o kilka lub nawet kilkanaście kilometrów od centrum miasta pod względem ekonomicznym ma  największy sens.

Jeżeli prowadzisz sklep, na pewno dysponujesz niewielkim magazynem na zapleczu, w którym możesz umieścić najpotrzebniejsze przedmioty. Oferując dodatkowo sprzedaż internetową, zawsze możesz sprowadzać wtedy asortyment na drugi dzień na specjalne zamówienie. Dzięki temu zaoszczędzisz dużo miejsca, lecz w dalszym ciągu Twoja oferta będzie konkurencyjna. Trzeba przyznać, że jest to wyjątkowo atrakcyjna propozycja. Pamiętaj jednak o tym, że magazyny do wynajęcia nie powinny znajdować się zbyt daleko – jeżeli podróż zajmie Ci ponad godzinę w jedną stronę lub więcej, może pojawić się problem lub dyskomfort, gdy przyjdzie Ci jeździć tam codziennie, marnując czas i paliwo. W dużych miastach na szczęście można znaleźć magazyny do wynajęcia w różnych jego dzielnicach – w zależności od preferencji. Dostępne lokalizacje magazynów na wynajem możesz znaleźć m.in. na stronie https://warehousemarket.pl.

Warunki panujące wewnątrz

Wchodzisz do magazynu i masz wrażenie, że temperatura jest zbyt wysoka lub zbyt niska? W powietrzu panuje wilgoć, a warunki jakościowe pozostawiają wiele do życzenia? Czy takie miejsce jest odpowiednie dla Twojej firmy? Wszystko zależy od tego, czy jesteś profesjonalistą i co naprawdę myślisz o swojej pracy. Jeśli zależy Ci na opinii klientów, magazyny do wynajęcia powinny gwarantować odpowiednie warunki, w których produkty będą bezpieczne i nie powstanie ryzyko ich zniszczenia – chociażby opakowań.

Dodatkowe udogodnienia

Klimatyzacja? Pomieszczenia sanitarne lub dodatkowe zabezpieczenia? Oczywiście na takie udogodnienia można liczyć jedynie w przypadku profesjonalnej współpracy z renomowanymi firmami, które od wielu lat zajmują się wynajmem hal magazynowych i innych pomieszczeń tego typu. Warto więc czasem dopłacić do tego, by mieć nie tylko pewność, że magazyn spełni wszystkie oczekiwania, ale także zagwarantuje komfort w czasie pracy. W końcu w magazynach spędzamy czas również na tym, by kompletować zamówienia.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here