Od prawa konstytucyjnego paproty biznesowe rozwiązywanie sporów

Kancelaria radcowska świadczy usługi doradcze w wielu rodzaju sytuacjach, w których nie do końca jesteśmy w stanie sami sobie poradzić. Doświadczone osoby zatrudnione w kancelarii radcowskiej zajmują się różnego typu prawem, przez co też udając się do jednego miejsca możemy zasięgnąć opinii z niezwykle szerokiego obszaru prawnego.

Złożony zakres działalności kancelarii radcowskiej

Kancelaria radcowska specjalizuje się w prawie konstytucyjnym, administracyjnym czy procesach inwestycyjnych. Nieobce jest jej też prawo gospodarcze i prawo zamówień publicznych, czy też projekty biznesowe lub rozwiązywanie sporów. Nowoczesne kancelarie znają się na prawie mediów lub fuzji i przejęć. W momencie, kiedy kancelaria radcowska świadczy usługi z prawa konstytucyjnego, administracyjnego i procesów inwestycyjnych, oznacza to, że prezentuje ona swoich klientów we wszelkiego typu postępowaniach przed Trybunałem Konstytucyjnym. Co więcej specjaliści z tego działu prawa opracowują i opiniują akty normatywne pod kątem ich zgodności z konstytucją. W przypadku prawa gospodarczego usługi świadczone przez specjalistów z danej kancelarii radcowskiej obejmują doradztwo prawne, a także bieżącą obsługę prawną wszelkiego typu podmiotów gospodarczych. Co więcej specjaliści obsługują proces tworzenia, połączeń lub też likwidacji spółek prawa handlowego.

Kancelaria radcowska w służbie procesów biznesowych i rozwiązywania sporów

Co więcej kancelarie radcowskie uczestniczą także w obsłudze złożonych projektów biznesowych, a w tym również tych konwencjonalnych jak i nietypowych. W zależności od prowadzonego projektu od specjalistów wymaga się koordynacji interdyscyplinarnej obsługi prawnej, z prowadzeniem procesów sądowych przed polskimi i europejskimi sądami powszechnymi włącznie. Co więcej specjaliści muszą znać się także na prawie administracyjnym, a także reprezentować swoich klientów przed sądem najwyższym czy naczelnym sądem administracyjnym. W wielu też przypadka kancelarie radcowskie prowadzą sprawy, w których reprezentują klientów w arbitrażu oraz w mediacji. Te wszystkie działania pokazują, jak ogromną wiedzę musi posiadać radca prawny, adwokat oraz cały zespół, który zaangażowany jest w tego typu działania.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Aliant

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here