Oprogramowanie dla firmy produkcyjnej – sprawdź jakie wybrać!

Oprogramowanie w firmie produkcyjnej to obecnie absolutna podstawa działania. Dzięki systemom wspierającym planowanie i wykonywanie zleceń możemy działać szybciej, pewniej i być bardziej wiarygodni dla potencjalnego zleceniodawcy. Jaki system najlepiej wybrać i jakie korzyści z niego płyną?

ERP – darmowy czy płatny?

Jeżeli zdecydujemy się na bezpłatne oprogramowanie, musimy liczyć się z tym, że przyjmujemy je z pełnym wachlarzem jego wad i niedogodności. Nie będziemy mogli liczyć na wsparcie techniczne, a często także na regularne poprawki, np. względem obowiązującego w Polsce prawa. Pracując na darmowym software musimy również brać pod uwagę scenariusz, gdzie system odmówi współpracy w samym środku ważnego zlecenia.

Z tego względu, szczególnie jeżeli nasza firma właśnie się rozwija lub po prostu jest duża, lepiej zdecydować się na płatny system ERP. Wprawdzie będzie to inwestycja wymagająca środków, jednak te szybko zwrócą się w postaci oszczędności. Dodatkowo będziemy mogli liczyć na wsparcie i niezbędne szkolenia w każdej chwili korzystania z produktu.

Jakie korzyści niesie ERP?

Najważniejszym atutem systemu jest oczywiście możliwość zaoszczędzenia znacznej ilości pieniędzy, jakie normalnie topimy np. na składowaniu zbyt dużej ilości półproduktów potrzebnych do wytworzenia końcowego przedmiotu. Nasi pracownicy również pozytywnie odczują obecność ERP – ich praca stanie się bardziej wydajna, bezpieczniejsza, a także każdy dokładnie będzie wiedział, co w danej chwili musi wykonać. Oprogramowanie pomaga także w zarządzaniu parkiem maszyn, w związku z czym jesteśmy w stanie – bez przerywania procesu produkcyjnego – zaplanować naprawy i serwis dla wybranych jednostek i innych maszyn.

Oprogramowanie dla firmy produkcyjnej to obecnie standard. Jeżeli chcemy równać z najlepszymi w branży, musimy zaopatrzyć się w dobry, sprawdzony system ERP. Jeżeli wybierzemy mądrze, otrzymamy nie tylko rewelacyjny software, ale także wsparcie w przypadku problemów oraz pakiet szkoleń, który pomoże nam nauczyć się pracy z systemem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here