Pierwsza w życiu strona internetowa – co warto wiedzieć

0
579

W dzisiejszych czasach co raz więcej osób decyduje się na prace on-line. Jak wiadomo w wielu przypadkach narzędziem do tego niezbędnym jest własna strona internetowa. Jeżeli zastanawiasz się ile kosztuje stworzenie strony internetowej, późniejsze koszty związane z utrzymaniem witryny internetowej oraz od czego zależy cennik to koniecznie przeczytaj nasz artykuł, który zawiera odpowiedzi na powyższe pytania.

Ile może kosztować strona internetowa?

Generalnie ceny stron internetowych wahają się od 500 do 50 000 złotych. Nie da się ukryć, że jest to ogromna rozbieżność, która spowodowana jest:

  • tym jaki rodzaj strony ma być tworzony – może to być witryna firmowa, witryna prywatna, sklep bądź serwis ogłoszeniowy
  • funkcjonalnością utworzonej strony – może być połączona z Facebookiem albo mieć automatyczne systemy, które wspierają osiąganie wysokich pozycji w Google
  • profesjonalizmem twórcy strony

Strona wizytówka i CMS – cena

Strona internetowa „wizytówka” zawiera jedynie kilka podstron z informacjami na temat firmy, produktów czy sposobie wysyłki. Zlecający stworzenie strony nie ma możliwości, aby ją edytować. Aby poprawić bądź dodać coś na taką stronę potrzebna jest odpłatna pomoc jej twórcy. Niemniej jednak nie polecamy zdecydować się na taką usługę, ponieważ nie jest to kompletnie opłacalne. Zatem ile może kosztować strona www? Cena tak zwanego CMSu waha się od 3 do 5 tysięcy złotych. Pamiętaj jednak, że na niewiedzy klientów korzysta wielu twórców stron internetowych dlatego miej a uwadze, że strona za taką cenę powinna być wyposażona w takie funkcje:

  • dodatki automatycznie wspomagające osiąganie wysokich pozycji w Google
  • integracja z Facebookiem bądź innymi portalami społecznościowymi
  • polskojęzyczna obsługa
  • zgodność z wymogami prawnymi, które nakładane są na wszystkie strony internetowe
  • mechanizmy zabezpieczające oraz wykonujące kopie automatyczne, na wypadek awarii
  • podłączenie pod mechanizmy wyszukiwarki Google – statystyki odwiedzin i paneli, w którym firma Google zgłasza swoje potrzeby i problemy z witrynami

Jeżeli jednak twórca strony doda inne funkcje, oprócz tych wymienionych powyżej cena będzie większa. W takim wypadku cena za stronę www powinna wahać się od 4 do 8 tysięcy złotych. Pamiętaj również, że koszt za stworzenie strony to nie jedyny koszt jaki w związku z nią poniesiesz. W każdym roku należy opłacać domenę oraz hosting strony.

Sklep internetowy – ile kosztuje jego stworzenie?

Licz się z tym, że doświadczony oraz profesjonalny twórca stron internetowych nie wystawi Ci faktury mniejszej niż 8 tysięcy złotych za stworzenie sklepu internetowego. W przypadku gdy sklep internetowy ma być wyposażony w zaawansowane moduły cena może osiągnąć nawet 50 tysięcy złotych. Decydując się na utworzenie sklepu internetowego musisz pamiętać, że na stronie musi być zawarty regulamin sklepu. Najlepiej będzie jeśli udasz się z tym do prawnika, który za cenę 200 złotych – jeśli użyje wzorca lub za 500 złotych – jeśli napisze regulamin stricte pod Twój sklep, wykona takie zlecenie. Ponadto do kosztów prowadzenia sklepu internetowego należy doliczyć koszty obsługi płatności kartami i innymi metodami przez internet. Pośrednik płatności za taką usługę pobiera 2% od każdej transakcji.

Ile kosztuje wykonanie serwisu aukcyjnego?

Nie da się ukryć, że im strona jest bardziej skomplikowana, tym cena jest wyższa. Serwis aukcyjny, portal internetowy  czy serwis z ogłoszeniami jest to trudna do stworzenia strona. W zależności od wymagań co do niej, cena będzie wahać się od 15 tysięcy złotych aż do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here