co można kupić za bitcoiny

Bitcoin to jedna z najpopularniejszych kryptowalut. Została wprowadzona do obrotu w 2009 roku. Początkowo dość sceptycznie się do niej odnoszono. Kiedy jednak wartość tej waluty znacznie wzrosła zaczęła zwracać na siebie uwagę finansowego świata. Co można kupić za Bitcoiny? Dzisiaj niemal wszystko. Od zamówienia pizzy po kupno mieszkania.

Wyszukiwarka punktów obsługujących Bitcoiny.

Dla wszystkich fanów płacenia Bitcoinem powstała specjalna wyszukiwarka punktów usługowych gdzie możemy zapłacić korzystając właśnie z tej waluty. Znajdziemy ją pod adresem coinmap.org. Okazuje się, że Bitcoinem możemy zapłacić za niemal wszystkie usługi i towary. Trzeba tylko znaleźć odpowiedniego kontrahenta.

Bez problemu zamówimy jedzenie, zapłacimy za drinka czy zapłacimy za wykonanie strony www. Możemy także doładować telefon, opłacić studia czy nawet kupić mieszkanie. Kryptowaluty są już na tyle popularne, że każda firma, która identyfikuje się z nowoczesnością i nowymi technologiami stara się przyjmować wpłaty w tych walutach.

Miejsca, które akceptują płatności Bitcoinem znajdziemy również na stronach bitcoin.pl oraz bitmonitor.pl.

Co można kupić za Bitcoiny? Kilka ciekawych przykładów.

Mieszkanie

Niektórzy deweloperzy w Dubaju zdecydowali się przyjmować walutę Bitcoin jako zapłatę za małe mieszkania jedno i dwupokojowe. Mieszkania nie są tanie, ale sam fakt że będzie je można kupić za Bitcoiny wywołuje wiele pozytywnego szumu wokół nich.

Alkohol

Coraz więcej właścicieli lokali decyduje się na przyjmowanie zapłat za drinki w Bitcoinach. Dzieje się tak głównie w Berlinie. Istnieją internetowe wyszukiwarki miejsc gdzie możemy zapłacić tą kryptowalutą.

Studia

Niekóre uniwersytety przyjmują opłatę za studia w Bitcoinie. Na razie tylko na Cyprze, ale kto wie co przyniesie przyszłość?

Jedzenie

Na portalu pizzaforcoins.com możemy zamówić pizzę płacąc jedną z 50 kryptowalut. Również kanadyjskie KFC oferowało przez pewien okres czasu specjalną potrawę dostępną w dowozie, za którą można było zapłacić Bitcoinem.

Co ciekawe obecnie najpopularniejszy polski portal dzięki któremu możemy zamówić jedzenie z dowozem również akceptuje płatności Bitcoinem. W taki sposób za zamówienie możemy zapłacić w blisko 5 tys. restauracji na terenie całego kraju w portalu pyszne.pl.

Podróże

Obecnie Bitcoinem bezproblemowo zapłacimy również za podróż. W internecie istnieje kilka stron, które oferują sprzedaż biletów lotniczych za kryptowaluty. Co ciekawe możemy również za Bitcoiny wynająć samoloty.

Rachunki

Dzięki powstałemu w Polsce portalowi InPay mamy także możliwość płacenia Bitcoinem za wszelkie rachunki. Serwis pośredniczy w płatności zamieniając nasze Bitcoiny na złotówki i opłacając wskazane rachunki.

Jak widać nie ma już jakichkolwiek barier w możliwości płacenia Bitcoinem za cokolwiek. Coraz więcej firm usługowych udostępnia taką możliwość zauważając w tym nowe grono klientów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here