Profesjonalny system dla call center pozwoli przenieść opiekę klienta na nowy poziom

0
917

Dobra obsługa klienta polega między innymi na tym, by konsultant firmy był na bieżąco dla klienta dostępny i był gotowy odpowiedzieć na wszystkie jego pytania oraz rozwiać wszelkie jego wątpliwości. Choć przyjęło się, że call center polega głównie na odbieraniu telefonów od klientów, to w dzisiejszych czasach to pojęcie jest znacznie szersze i oznacza możliwość stworzenia rozmaitych kanałów dostępu, takich jak na przykład chat online albo e-mail. Dla firmy jest bardzo ważne to, by właśnie nie ograniczać się do jednego kanału dostępu, gdyż są tacy użytkownicy, którzy wolą do firmy zadzwonić, ale są też i tacy którzy wolą załatwić sprawę tekstowo, na spokojnie.

By zapewnić wsparcie pracownikom call center w swojej firmie, warto jest zainstalować na stanowiskach pracy profesjonalny program do call center. Taki system przede wszystkim sprawi, że pracownik firmy będzie zawsze, na bieżąco dostępny dla poszczególnego klienta. System dla call center działa nawet w taki sposób, że jest w stanie przyjąć problemy i zapytania nawet poza godzinami pracy konsultantów.

Oczywiście, taki system wsparcia służy nie tylko samemu konsultantom, ale również ich przełożonym, poprzez śledzenie wskaźników skuteczności, zbieranie i analizowanie wszelkich danych na temat udzielonej pomocy. Bardzo ważną kwestią jest na przykład to, by po udzieleniu takiej pomocy klient mógł ocenić jej jakość, przez co z kolei szefostwo firmy będzie w stanie ocenić jakość pracy danego konsultanta.

Oprogramowanie call center firmy Conpeek jest rozwiązaniem All In One. Działa one w taki sposób, że pozwala zarządzać zgłoszeniami klienta poprzez kierowanie go bezpośrednio do odpowiedniego zespołu lub opiekuna. Nie ma bowiem nic gorszego dla klienta, niż konieczność rozmawiania z kilkoma osobami z rzędu, gdy każda kieruje do następnej i nikt nie wie o co chodzi. W ten sposób klient będzie miał wrażenie, że został od razu skierowany do kogoś, kto może bezpośrednio zająć się właśnie jego problemem. Z kolei rozmawiający z klientem pracownik ma cały czas dostęp do wszelkiej bazy firmowej wiedzy, która ułatwia bieżące odpowiadanie na pytania i rozwiązywanie problemów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here