Czym są bitomaty?

0
1084

Kryptowaluty opanowały internetowy świat już jakiś czas temu, ale zainteresowanie nimi wciąż rośnie. Z roku na rok bitcoiny zyskują sobie coraz więcej zwolenników, a inwestorzy już dawno położyli na nich swoje ręce. Bitcoiny w wirtualnym świecie są w tej chwili walutą podstawową, dzięki której można znacznie łatwiej i szybciej załatwić naprawdę wiele spraw związanych z opłacaniem wejść na portale, abonamentów internetowych programów, czy też różnego rodzaju przelewów o innym charakterze.

Kryptowaluty forum opanowały już niejedno, a kiedy pojawiło się zapotrzebowanie na większą anonimowość i szybkość przeprowadzanych transakcji pojawiły się również bitomaty. Czym są bitomaty? To swoiste bankomaty, które umożliwiają transakcje gotówkowo – bitcoinowe. Prościej mówiąc: pozwalają na zasilenie swojego portfela kryptowalutowego oraz na wypłacenie z niego gotówki. Dzięki takiej formie wykonywania operacji możemy mieć pewność, że zachowamy stu procentową anonimowość, a nasza operacja zostanie przeprowadzona szybko i bez żadnych komplikacji.

Jeszcze w 2018 roku w Polsce było około 30 bitomatów, ale ta liczba wciąż rośnie ze względu na proces zakorzeniania kryptowalut i wciąż rosnące zainteresowanie zarówno osób prywatnych, jak i większych inwestorów. Mapa bitomatów wciąż gęstnieje, ale miejscem ich największej ilości wciąż pozostają Stany Zjednoczone, gdzie w 2018 roku było ich aż 2000. Na całym świecie jest ich około 4500.

Wypłacając lub wpłacając gotówkę w bitomatach trzeba jednak pamiętać, że w każdej tego typu maszynie prowizja od operacji może być inna, dlatego przed wykonaniem transakcji warto sprawdzić tą informacje w internecie i nie dać się zwyczajnie oszukać. Różnice te mogą być naprawdę duże – od 1% nawet do 5%. Nie jest to jednak duża prowizja w porównaniu z tym, co czekało na inwestorów jeszcze kilka lat temu, a było to nawet 15% prowizji.

Kryptowaluty są tematem bardzo przyszłościowym, ale jednocześnie bardzo niepewnym. Prawo gwarantuje bezpieczeństwo tej niszy, ale to samo prawo może szybko się zmienić wprowadzając ograniczenia szybko niwelujące opłacalność z jaką w tej chwili można operować tą walutą.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here