Szafy metalowe do firmy

Wybierając meble do mieszkania doskonale wiemy, czym się kierować. Liczy się dla nas estetyka oraz funkcjonalność mebla. W przypadku mebli biurowych kwestie te również są ważne, jednak dochodzą również inne czynniki. Po części dobór szaf do firmy determinują przepisy prawne. Zatem jaka wybrać szafę do firmy? Na co zwracać uwagę? Jakie są wymogi wobec mebli biurowych?

Ochrona danych

Każda firma posiada dokumenty, do których dostęp powinny mieć tylko osoby upoważnione. Ujawnienie danych zawartych w dokumentach firmowych może mieć fatalne konsekwencje. Wyciek danych poufnych dotyczących działalności przedsiębiorstwa mógłby bardzo zaszkodzić firmie. Ponadto, w dokumentach znajdują się dane firm współpracujących z danym przedsiębiorstwem, jak i osób fizycznych – głównie klientów i pracowników. Zwłaszcza te ostatnie dane wymagają szczególnej ochrony, ze względu na RODO. Przepisy europejskie wymagają, aby zabezpieczać dane osobowe osób fizycznych. Zaniedbania w tej kwestii skutkują wysokimi karami finansowymi. Poza tym, firmy, które ujawniają dane klientów nie cieszą się dużym zaufaniem. Dlatego też w zasadzie w każdej firmie potrzebne są szafy metalowe, do których dostać mogą się jedynie upoważnieni pracownicy.

Szafy metalowe na dokumenty to meble, które zapewniają bezpieczeństwo przechowywanym dokumentom. Mocny, wytrzymały metal uniemożliwia dostanie się do środka osobom nieupoważnionym. Ponadto, szafy na dokumenty wrażliwe, zawierające np. dane osobowe, powinny być zamykane na klucz. Ważne jest, aby mebel był wyposażony w zamek antywłamaniowy.

Pozostałe szafy do firmy

Oczywiście szafy w biurach służą nie tylko przechowywaniu wrażliwych dokumentów. Wiele segregatorów zawiera dokumenty, które nie wymagają szczególnej ochrony. W takim przypadku wybierając szafę do biura więcej uwagi można poświęcić innym cechom mebla niż gwarantowany poziom bezpieczeństwa. Na co zwracać uwagę w przypadku tego typu szaf do firmy?

Przede wszystkim liczy się funkcjonalność. Mebel ma służyć temu, aby w biurze panował porządek. Jeżeli pomieszczenie nie jest zbyt duże, warto rozważyć na przykład zakup szaf z drzwiami suwanymi. Ponadto, dobrym wyborem okazują się również szafy z przeszklonymi drzwiami. Dzięki przezroczystym drzwiom wystarczy jedno spojrzenie, aby zorientować się, w którym meblu znajdują się aktualnie poszukiwane dokumenty. Warto również zadbać o stronę estetyczną. Ciekawy design i przyjemna dla oka barwa mebla sprawiają, że praca staje się przyjemniejsza, a tym samym także bardziej wydajna.

Sprawdź: Szafy metalowe Gaudia

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here