Targi mieszkaniowe

Każdy, kto zastanawia się nad zakupem własnego mieszkania słyszał o targach mieszkaniowych. Mimo to większość z potencjalnych uczestników nie udaje się na targi, ponieważ nie wiedzą, dla kogo są one przeznaczony oraz jakie daje możliwości. Dlatego dowiedzmy się, kto wystawia się na targach i dla kogo są one skierowane.

Kogo można znaleźć na targach mieszkaniowych?

Główną ideą targów mieszkaniowych, które można znaleźć w ofercie targów toruńskich, jest przedstawienie potencjalnym klientom swojej oferty przez deweloperów. Oznacza to, że na są one skierowane przede wszystkim do osób indywidualnych, które chcą zakupić własne mieszkanie. Jednak oprócz deweloperów na targach można także znaleźć różnorodne agencje nieruchomości, firmy budowlane, czy też doradców finansowych. Wszystkie podmioty, które mogą Cię wspomóc w znalezienie idealnego mieszkania.

W praktyce oznacza to, że na miejscu znajdują się dziesiątki stoisk, które mogą i chcą przekazać potencjalnym klientom, inwestorom dużą ilość informacji. Dlatego, każdy, kto udaje się na targi musi sobie zdawać sprawę, że nawet kilka godzin nie pozwoli na pełne poznanie oferty. Można jednak zmaksymalizować korzyści z przebywania na targach, jeżeli odpowiednio się do tego przygotujemy.

Co można dowiedzieć się na targach?

Targi mieszkaniowe to wyjątkowa okazja do osobistego spotkania się z deweloperami, czy też z innymi podmiotami, które pośredniczą w znalezieniu wymarzonego lokum. Stoiska pozwalają nie tylko na pobieżne zapoznanie się z ofertą, ale także na poznanie wszelkich szczegółów dotyczących inwestycji. W praktyce oznacza to, że uczestnik targów, który wie, o co chce zapytać uzyska odpowiedzi na wszystkie pytania.

Rozmawiając z deweloperem można poznać nie tylko ceny za m2 oferowanych przez niego mieszkań, czy też ich lokalizację i standard.

Co ważniejsze można także:

– uzyskać dostęp do rzutów,

– poprosić o wycenę interesującego nas mieszkania,

– dowiedzieć się, jaki w sposób będzie wykorzystywana wspólna przestrzeń,

– załatwić tzw. wstępną rezerwację,

– sprawdzić, czy firma pozwala na negocjowanie ceny,

– upewnić się, czy klient może osobiście zobaczyć i sprawdzić inwestycję.

Jak przygotować się na targi?

Ze względu na dużą ilość stoisk, czy też konieczność oczekiwania na przedstawiciela pobyt na targach może się bardzo wydłużyć. Można jednak łatwo tego uniknąć poprzez prawidłowe przygotowanie. Najważniejsze jest, aby jeszcze przed wejściem na targi wiedzieć, czego się szuka. Kluczowe jest, aby określić 3 podstawowe parametry.

Przed targami ustal:

– cenę za m2, którą możesz zaakceptować,

– oczekiwaną lokalizację,

– oczekiwany standard.

Poznanie tych 3 parametrów pozwoli dość szybko wykluczyć większość proponowanych ofert. Warto jednak pamiętać, aby nie traktować prezentowanych cen jako ostateczność. Część deweloperów pozwala na negocjację. Dlatego warto dać sobie szansę zapoznania się z ofertą, nawet jeżeli cena jest 15-20% wyższa od oczekiwań.

Targi do niczego nie zobowiązują

Zapoznanie się z lokalną ofertą na rynku mieszkaniowym do niczego nie zobowiązuje. Z drugiej strony pozwala poznać panujące ceny, oferowany standard, czy też potencjalne lokalizacje. Co ważniejsze pozwala zdobyć wiedzę na temat realiów rynku mieszkaniowego i narzędzia do negocjacji z deweloperami. Warto więc udać się na targi, nawet jeżeli zakup własnego mieszkania to dopiero wstępne plany.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here