videowall

Videowall – inaczej ściana wideo, na którą składa się kilka ekranów LCD. Prezentowany na nich obraz cechuje wysoka rozdzielczość FullHD. Pomimo że znaczącą wadą tej technologii są ramki powodujące podzielenie obrazu, decyduje się na nią wiele klientów z różnych branż. Tego rodzaju wyświetlacze mogą stanąć w przestrzeni miejskiej, jak i w zamkniętych obiektach. Często stanowią nośnik reklamowy lub tablicę informacyjną na terminalu komunikacyjnym.

Na nową technologię LCD decydują się muzea, stawiając na interaktywne i nowoczesne rozwiązania. Ściany videowall zwiększają atrakcyjność wnętrza, a przedstawiane na nich obrazy i treści są idealnym uzupełnieniem wiedzy zdobytej podczas wizyty w muzeum.

Obiekty sportowe takie jak stadiony, ze względu na dużą powierzchnię muszą stawiać na wielkoformatowe wyświetlacze o wysokiej jakości, aby obraz był dobrze widoczny dla wszystkich zgromadzonych tam ludzi.

Ściana wideo jest chętnie wykorzystywana w centrach handlowych. Duże, migające napisy nakłaniające do skorzystania z promocji, czy informujące o dostępności nowej kolekcji ubrań – to standardowe treści, jakimi posługują się galerie handlowe. Poprzez żywy, czytelny obraz, pragną dotrzeć do świadomości większej liczby klientów.

Postawienie videowall w centrum dużego miasta i wykorzystanie w celach reklamowych, to próba przyciągnięcia do siebie jeszcze większej rzeszy klientów, w końcu przez najbardziej zatłoczone punkty w mieście przechodzą dziennie tysiące mieszkańców.

Taka ściana powinna znaleźć się w każdej firmie otwartej na nowe rozwiązania technologiczne. Gość, przekraczając próg firmy i napotykając na wejściu ścianę videowall, automatycznie oceni organizację jako nowoczesną oraz idącą z duchem czasu. Firma wzbudza u innych szacunek i tym samym wyrabia sobie prestiż.

Pełną gamę ekranów, monitorów i ścian wideo oferuje localscreens.pl/blog/videowall/. Sprzęt i oprogramowanie są ze sobą skonfigurowane, co ułatwia instalację sprzętu w domu. Nieważne, czy wybierzemy monitor reklamowy, czy ścianę wideo – ich montaż jest tak samo łatwy i przyjemny.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here