asystentka

Dużo osób z postępem czasu i natłoku obowiązków szuka jak najbardziej elastycznej pracy, która będzie pozwalała nam na większe rozplanowanie swojego czasu. W dzisiejszych czasach bardzo popularna jest praca zdalna, którą możemy wykonywać z własnego domu, a nawet z łóżka. Z jednej strony jest to wygoda, ale z drugiej strony jest to duża odpowiedzialność. Bardzo duża ilość zawodów może być wykonywana w domu. Nie jest to tylko grafik komputerowy, ale również np. wirtualna asystentka. Kim ona jest? Jak nią zostać?

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/jak-zostac-wirtualna-asystentka/

Kim jest wirtualna asystentka?

Praca wirtualnej asystentki różni się od pracy normalnej asystentki jedynie tym, że jedna siedzi w biurze, a druga we własnym łóżku w czy na kanapie. Zarówno jedna jak i druga pełni te same funkcje. Są prawą ręką szefa firmy, wykonują za niego dużo zadań, umawiają go do lekarza lub na różnie spotkania. 

Kto nie może zostać wirtualną asystentką?

Jeżeli jesteś osobą, która jest bardzo zorganizowana, praca asystentki, jest właśnie dla Ciebie. Kiedy jednak ciągle zapominasz o wizycie u lekarza, jesteś osobą, która cały czas zasypia i spóźnia się do pracy, oraz gubi cały czas kluczyki do mieszkania, nie jest to praca dla Ciebie. 

Kobieta, która jest świeżo upieczoną mamą i mają w domu pod opieką niemowlaka, nie będzie niestety w stanie wykonać pracy w odpowiednim terminie. Podczas opieki nad dzieckiem, praca zdalna, która również wymaga on nas koncentracji i zorganizowania, może być praktycznie niemożliwa.

Jak zostać wirtualną asystentką?

Najważniejsze jest zdobycie odpowiedniej wiedzy. Przeglądaj fora internetowe, czytaj wpisy na nich, artykuły na stronach poświęconych temu zawodowi. Zaprezentuj się z jak najlepszej strony w sieci, w końcu będziesz tam pracować! Załóż własną stronę internetową lub stronę na Facebooku. Dodaj się do grupki, na których poszukiwane są takie osoby i rozsyłaj CV, tam gdzie oferta Cię zainteresuje.

Zobacz też: http://www.pbp-bank.pl/jak-byc-bardziej-produktywnym/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here