Własne mieszkanie

Od wielu lat rynek nieruchomości kwitnie i już dawno pożegnaliśmy się z cenami za własne m3 poniżej 100 tys. złotych. Ściśle wiąże się to ze stałym wzrostem gospodarczym kraju. Mimo wysokich cen za m2 zainteresowanych kupnem własnego mieszkania jest coraz więcej.

Posiadanie własnego mieszkania jest bardzo realnym celem dzięki szerokiej ofercie kredytów hipotecznych. Słowo kredyt nadal może budzić pewne negatywne emocje, chociaż są one zupełnie bezzasadne. Czym jest kredyt hipoteczny, tak w rzeczywistości? Objaśnimy to na przykładzie rynku nieruchomości w Olsztynie.

Mateusz i Kamila muszą przeprowadzić się ze względu na sytuację zawodową. Jako że jest to plan długodystansowy, wynajem mieszkania nie jest właściwym finansowym rozwiązaniem. W końcu nieruchomość to zawsze inwestycja, dlatego udali się do doradcy bankowego po kredyt hipoteczny w Olsztynie. Kredyt hipoteczny jest to kredyt długoterminowy, którego zabezpieczeniem jest hipoteka ustanowiona na rzecz banku na prawie własności lub spółdzielczym własnościowym prawie do lokalu.

Doradca szczegółowo objaśnia Matuszowi i Kamili, jakie warunki banku muszą spełnić, jaki będzie koszt zakupu mieszkania, czy bank przewiduje prowizję i jak wygląda wysokość oprocentowania. W dużym skrócie — przedstawia szacowane koszty. Omawiają również inne kredyty hipoteczne Olsztyn, tak by klienci mogli porównać dostępne oferty.

Hipoteka ustanowiona na rzecz banku to nie jedyne zabezpieczenie, z jakiego korzysta bank. Rozpatrując wniosek kredytowy sprawdzane są dochody kredytobiorców, ich historia kredytowa, a czasami również poręczenie osób trzecich. Nieruchomość powinna także być stale objęta ubezpieczeniem majątkowym. Spełniając te kryteria bank bez problemu przyzna środku na zakup własnych czterech kątów.

Wybierając tę opcję nasi bohaterowie mają szansę na posiadanie własnego mieszkania, bez stresu o niedogodności związane z wynajmem. Ich majątek własny znacznie wzrasta przy niewielkim koszcie dodatkowym rozłożonym w perspektywie długiego okresu czasu.

Źródło: Kredyty Olsztyn
Facebook: https://www.facebook.com/DoradcaFinansowyOlsztyn/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here