Zakres usług księgowych

Wielu przedsiębiorców zadaje sobie pytanie, czy księgowość jest im rzeczywiście potrzebna? Przy działalności gospodarczej na małą skalę, teoretycznie bowiem mogliby samodzielnie kompletować dokumenty księgowe i realizować określone obowiązki podatkowe. No ale czy księgowość to rzeczywiście tylko „kilka papierków”? Jaki zakres usług oferują biura rachunkowe?

Rozpoczęcie działalności gospodarczej

Księgowość przydatna jest już na etapie zakładania działalności gospodarczej. Większość biur rachunkowych oferuje bowiem kompleksowe przygotowanie dokumentów, potrzebnych do założenia firmy. Twoi księgowi zadbają nie tylko o dokonanie stosownych zgłoszeń do urzędu skarbowego, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Krajowego Rejestru Sądowego (KRS), Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) oraz innych instytucji. Oni również doradzą, jaki rodzaj opodatkowania byłby najlepszy dla danej branży i specyfiki prowadzonej działalności gospodarczej. Przedstawią wszystkie wady i zalety poszczególnych rozwiązań i wskażą, które z nich przyniosą nam w przyszłości największą korzyść.

Bieżąca księgowość Wrocław

W toku prowadzonej działalności gospodarczej biura rachunkowe dbają natomiast o kompleksowość i rzetelność dokumentacji księgowej, a także o terminowe dopełnianie określonych obowiązków podatkowych. Przede wszystkim prowadzą księgi rachunkowe lub uproszczoną ewidencję oraz rejestry VAT. Poza tym reprezentują przedsiębiorstwo w kontaktach z urzędami skarbowymi, Zakładem Ubezpieczeń Społecznych i innymi organami administracji. W imieniu podatnika składają też stosowne deklaracje podatkowe, w tym chociażby VAT-7 oraz JPK_VAT. Po dokonaniu miesięcznych rozliczeń, realizują natomiast przelewy na właściwe warunki organów administracji skarbowej. Z kolei wraz z końcem roku podatkowego i rozliczeniowego, przygotowują roczne sprawozdania finansowe, dla podmiotów zobowiązanych do ich składania.

Oprogramowanie dla firm

Księgowość Wrocław obejmuje również niejednokrotnie możliwość skorzystania ze specjalnego oprogramowania, ułatwiającego prowadzenie działalności gospodarczej. Takie oprogramowania oferują w szczególności możliwość fakturowania i obsługi kas fiskalnych, gospodarkę magazynową, a także dokonywanie rozrachunków z poszczególnymi klientami, pracownikami i urzędami. Poza tym umożliwiają płynne importowanie i eksportowanie danych do systemów bankowości elektronicznej. Oprogramowanie sprawia, że wszelkie dokumenty księgowe są zawsze pod ręką, przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here