zarabianie na blogu

Internet daje obecnie mnóstwo możliwości zarobku. Można zarabiać grając online na giełdzie, biorąc udział w programach partnerskich różnych sklepów bądź na przykład pisząc artykuły na strony internetowe. Bardzo popularne stało się również zarabianie na blogu. Prowadząc bloga mamy do dyspozycji wiele różnych form spieniężenia ruchu. W tym artykule postaram się przybliżyć te najpopularniejsze i najbardziej skuteczne.

Zarabianie na blogu – Popularne sposoby

Programy partnerskie

Wiele sklepów internetowych prowadzi własne programy partnerskie. Każdy internauta może polecać ich produkty na swoim blogu korzystając z indywidualnego linku dzięki któremu system rozpoznaje skąd dotarł klient dokonujący zakupu w sklepie. Takie polecanie może mieć kilka form. Mogą to być reklamy graficzne, tekstowe bądź artykuły sponsorowane. Im większy zasięg bloga tym skuteczniejsza jest taka reklama.

Google Adsense

Adsense to popularny program reklamowy prowadzony przez giganta branży internetowej – Google. Zarabianie w tej formie polega na umieszczeniu na swojej stronie specjalnego kodu, który wyświetla spersonalizowane reklamy gościom odwiedzającym Twojego bloga. Reklama jest dosyć skuteczna ponieważ wyświetla reklamy dostosowane do zainteresowań danego użytkownika. Jeśli kilka dni temu szukał on w Google informacji o nowych laptopach to takie właśnie reklamy zostaną mu wyświetlone przez moduł Adsense.

Nie każdy może jednak przystąpić do tego programu. Dodając pierwszą stronę do systemu jest ona weryfikowana przez pracowników Google i to oni decydują czy spełnia ona warunki jakościowe.

Artykuły sponsorowane

Jeśli nasz blog cieszy się dużą popularnością i rozpoznawalnością w sieci możemy także spróbować zarabiać wstawiając na niego artykuły sponsorowane. Firmy z różnych branż są zainteresowane tego typu reklamą płacąc za nią niemałe sumy. Zależy im na pozyskaniu ruchu z innych stron www a artykuły sponsorowane pisane są tak by zachęcić czytelnika do odwiedzenia opisywanej strony. Poza tym ma to też duże znaczenie w kontekście pozycjonowania. Linki z artykułów sponsorowanych podnoszą pozycję strony w wyszukiwarce zwiększając ruch a co za tym idzie sprzedaż na stronie.

Recenzje produktów

Często sklepy internetowe udostępniają blogerom swoje produkty do recenzji. Zdarza się tak, że blogerzy nie muszą ich zwracać. Każdy jest wtedy zadowolony: sklep posiada darmową reklamę, bloger otrzymuje nowy produkt a czytelnicy nową treść na blogu. Żeby jednak zarabiać dzięki tej metodzie trzeba mieć już dosyć popularnego bloga z większą liczba regularnych czytelników.

Podsumowanie

Jak widać posiadając popularny blog można na nim zarobić korzystając z kilku popularnych i dochodowych sposobów. To oczywiście tylko wierzchołek góry lodowej. Metod na zarabianie na blogu jest znacznie więcej.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Następny artykułAgencja pracy za granicą

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here