agencja pracy za granicą

Młodzi Polacy bezustannie wyjeżdżają za granicę w poszukiwaniu dobrze płatnej pracy. Niektórzy jadą w ciemno licząc na łut szczęścia. Inni przyjeżdżają do znajomych, którzy mieszkają już za granicą kilka lat i pomagają im na starcie. Spora grupa młodych ludzi korzysta też z agencji pracy. W 2017 z tej formy wyjazdu skorzystało ponad 100.000 Polaków. Agencja pracy za granicą zapewnia wszystkie niezbędne formalności, pomaga znaleźć pracę i zakwaterowanie. Jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy chcą rozpocząć za granicą nowe życie a nie mają żadnego punktu zaczepienia.

Agencja pracy za granicą – Jak znaleźć tę odpowiednią?

Przede wszystkim warto sprawdzić opinie w internecie. Każda agencja pracy za granicą jest chętnie oceniana przez swoich klientów. Zwłaszcza wtedy kiedy coś jest nie tak. Idealnie jest znać kogoś, kto już korzystał z usług danej agencji. Wtedy mamy uczciwy pogląd na sprawę. W innym przypadku zawsze istnieje ryzyko, że opinia o danej agencji jest zmyślona lub wystawiona na wyrost.

Agencja pracy za granicą – Warunki współpracy

Przede wszystkim – Umowa

Przed rozpoczęciem współpracy z daną agencją warto dokładnie przeczytać umowę. Są tam zawarte wszystkie ważne kwestie i dokładne jej poznanie pozwoli nam uniknąć w przyszłości wszelkich rozczarowań. Warto sprawdzić w umowie kto będzie naszym pracodawcą oraz jakie warunki pracy oferuje. Przede wszystkim chodzi tu o płacę i okres zatrudnienia. Nie bez znaczenia są też wszelkie świadczenia socjalne. Sprawdźmy również zakres ubezpieczenia OC jeśli takowe w umowie występuje

Transport

Standardem jeśli chodzi o współpracę z agencją pracy za granicą jest również zapewnienie transportu. Mowa tu o transporcie z Polski za granicę na początku i na końcu współpracy jak i codziennym transporcie z miejsca zamieszkania do miejsca pracy. Warto sprawdzić zapisy w umowie odnoszące się do transportu. Może się okazać, że agencja nie zapewni nam transportu i będziemy musieli załatwiać to na własną rękę co nie dla każdego może okazać się łatwe.

Zakwaterowanie

Agencje pracy często wynajmują większe mieszkania na potrzeby współpracujących z nią pracowników. Mieszkania te są zazwyczaj umiejscowione niedaleko od miejsc pracy co ułatwia codzienny transport z i do pracy.

Podsumowanie

Praca za granicą to wciąż ciekawa alternatywa. Zarobki są dużo wyższe niż w Polsce i pracując kilka miesięcy można odłożyć sporą sumę pieniędzy. I to nawet zajmując się najprostszymi zawodami. Kluczem jest jednak wybór odpowiedniej agencji pracy za granicą. Współpraca musi być przejrzysta, uczciwa i co najważniejsze korzystna dla obu stron. Wybór nieodpowiedniej agencji pracy może się okazać katastrofalny w skutkach i zamiast zarobić dużo pieniędzy w najlepszym przypadku stracimy na czas na walkę w sądzie z nieuczciwą agencją.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here