Białymstok

Białystok to miasto na Podlasiu, w którym urodziło się wielu znanych ludzi i mieszka też kilka znanych osób, jak na przykład Zenon Martyniuk. To miasto położone nad rzeką białą, która stanowi lewy dopływ Supraśli.

Dziś Białystok to duże, bo niemalże 300 tysięczne miasto, które systematycznie się rozwija i w błyskawicznym tempie rozchodzą się nieruchomości na sprzedaż Białystok mimo ciągłych inwestycji budowlanych nie nadąża z zaspakajaniem potrzeb ludności, której ciągle w mieście przybywa. I dlatego Białystok posiada dużą gęstość zaludnienia i dlatego wiele budowli powstaje na obrzeżach miasta.

Młodzi ludzie pragną zamieszkać w tym północno-wschodnim mieście z uwagi na rozwój gospodarczy terenu, jak i ze względu na szeroki dostęp do nauki i kultury. Ta stolica województwa podlaskiego jest też przyjazna dla człowieka, gdyż obfituje w wiele terenów zielonych zapewniający nie tylko odpoczynek na łonie natury, lecz przede wszystkim zdrowe powietrze, które przekłada się ogólnie na zdrowie. Samych parków w granicach miasta jest dziesięć, z których najbardziej znane, to Park Planty stanowiący dywan kwiatowy, Park Branickich znajdujący się przy zabudowaniach zamkowych, Park Lubomirskich, czy Park Centralny.

Nieruchomości na sprzedaż Białystok w portalu https://kazo.pl/bialystok oferuje różne. I te nowo wybudowane, jak i te z drugiej ręki. Ceny nieruchomości również są różne, gdyż uzależnione od wielu czynników, jak na przykład położenia nieruchomości, wielkości nieruchomości, czy standardów wykończenia nieruchomości z drugiej ręki, jak i nieruchomości deweloperskich. Sprzedawane nieruchomości także są różne, bo są to mieszkania w bloku, domy wolno stojące, domy w zabudowie szeregowej, garaże, lokale handlowe, lokale usługowe, place, działki budowlane.

Białystok to miasto bardzo dobre do założenia i prowadzenia biznesu, gdyż leży w niedalekiej odległości od Białorusi, Litwy, a nawet Rosji. Istnieją więc ogromne możliwości eksportu towarów, jak i importu potrzebnych materiałów.

Miasto w przeszłości było wielonarodowościowe i nadal mieszka w nim wiele mniejszości narodowych. Co sprawia, że miasto na specyficzny charakter, bo miesza się ze sobą wiele kultur i wyznań religijnych. Lecz nie zawsze Białystok był tak duży. Osada na tym terenie, którą dziś jest miasto Białystok powstała w połowie piętnastego wieku. Bardzo szybko na tym terenie powstały dwa dwory i Kościół parafialny. Do dziś w mieście zachowany jest Kościół Farny. Powstały zamek po przebudowie stał się w przyszłości rodową rezydencją Branickich. Dziś pałac Branickich i zespół pałacowo-parkowy jest miejscem nauki i kultury.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here