Czy warto jest korzystać z usług doradcy kredytowego

Każdego roku wiele osób korzysta z usług doradcy kredytowego. Specjalista od finansów doskonale zna najlepsze oferty pożyczek na rynku, a dodatkowo wyjaśnia kredytobiorcy wszelkie niezrozumiałe przepisy oraz analizuje umowę do podpisania.

Ekspert kredytowy pomoże przygotować niezbędne dokumenty, znajdzie najkorzystniejszą ofertę kredytu oraz zaoszczędzi mnóstwo czasu zainteresowanej osoby.

Jakie jest zadanie doradcy kredytowego?

Doradca kredytowy zawsze pomaga swojemu klientowi znaleźć najlepiej dopasowaną pożyczkę gotówkową, samochodową, hipoteczną czy konsolidacyjną. Dobrze jest nawiązać z nim współpracę, kiedy nie mamy odpowiedniej wiedzy na temat aktualnego rynku kredytowego i nie chcemy popełnić żadnych błędów.

Dokumenty, które warto przygotować na spotkanie z doradcą kredytowym to:

  • dowód osobisty,
  • umowa o pracę,
  • rozliczenie PIT za ubiegły rok,
  • dokumenty dotyczące rejestracji przedsiębiorstwa, w przypadku kredytu firmowego.

Jakie są największe zalety współpracy doradcą kredytowym?

Doświadczony doradca kredytowy, zanim rozpocznie proces poszukiwania odpowiedniej oferty dla swojego klienta, na początek dokładnie zapozna się z jego sytuacja materialną oraz osiąganymi dochodami. Na tej podstawie będzie mógł wyszukać najlepszą pożyczkę na rynku, która pozwoli na bezproblemowe spłacanie miesięcznych rat.

Eksperci finansowi mają takie cechy jak wytrwałość oraz cierpliwość, ponieważ proces ubiegania się o kredyt wymaga skupienia oraz poświęcenia odpowiedniej ilości czasu.

Korzyści, jakie odnosi kredytobiorca współpracujący z doradcą finansowym to:

  • znalezienie najlepiej dopasowanej oferty do możliwości zarobkowych,
  • duża oszczędność czasu,
  • wyjaśnienie niezrozumiałych przepisów w umowie,
  • współpraca od początku aż do zakończenia spłacania wszystkich rat.

Dlaczego warto nawiązać współpracę z ekspertem od finansów?

Współpraca z doradcą kredytowym to nie tylko znalezienie najkorzystniejszej oferty kredytowej, ale również pomoc w przygotowaniu wszystkich niezbędnych dokumentów oraz wspieranie klienta na całym procesie ubiegania się o pożyczkę i negocjacje z bankami.

Ekspert finansowy pomaga także kredytobiorcy podczas całego procesu spłacenia zaciągniętego zobowiązania finansowego oraz w nieprzewidzianych, trudnych sytuacjach, takich jak np. utrata pracy, przez co nie można systematycznie spłacać rat kredytu. Znajdzie on wtedy odpowiednie rozwiązanie, aby rozłożyć kredyt na niższe raty, możliwe do spłaty albo zawiesić płatności nawet na kilka miesięcy.

Z usług doradcy kredytowego mogą korzystać także osoby, które posiadają negatywne wpisy w Biurach Informacji Kredytowej, ponieważ specjalista od finansów będzie w stanie wyczyścić takie informacje, aby zwiększyć zdolność kredytową klienta. W ten sposób można będzie uzyskać kredyt na taką kwotę, jaką w danej chwili potrzebujemy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here