Czym są pożyczki społecznościowe

W Polsce wciąż fraza „pożyczki społecznościowe” może spotkać się z brakiem zrozumienia czy wiedzy. W przeciwieństwie do kredytów gotówkowych, konsolidacyjnych czy hipotecznych, jest to stosunkowo niszowy rodzaj zobowiązania finansowego, aczkolwiek trzeba wskazać, że niszowy nie oznacza od razu zły czy nieopłacalny.

W tym artykule chcielibyśmy wyjaśnić, czy dokładnie są pożyczki społecznościowe i na jakiej zasadzie działają, a także, jakie są ich największe wady i zalety. Odpowiemy także na pytanie, czy warto zaciągać tego typu pożyczki. Zapraszamy!

Na czym polegają pożyczki społecznościowe?

Pożyczki społecznościowe, jak wskazuje już sama ich nazwa, udzielane są między członkami społeczności. Oznacza to, że nie pożyczamy od instytucji zajmującej się konkretnie udzielaniem pożyczek i kredytów, takiej jak bank czy firma pożyczkowa, a od prywatnego inwestora, dla którego może to być na przykład sposobem na uzyskanie większej stopy zwrotu z oszczędności niż na przykład na lokacie bankowej.

Takie pożyczki różnią się od zobowiązań zaciąganych od instytucji finansowych przede wszystkim większą elastycznością, a także mniejszą ilością formalności i mniej surowymi wymaganiami wobec pożyczkobiorcy. W przypadku banku czy firmy pożyczkowej rozmawiamy tylko z jej przedstawicielem, zaś przy pożyczce społecznościowej zazwyczaj możemy prowadzić negocjacje bezpośrednio z osobą, do której należą środki, które chcemy pożyczyć.

Co więcej, chociaż taka osoba może chcieć dowiedzieć się na przykład, ile zarabiamy, to z pewnością jej weryfikacja zdolności kredytowej i historii kredytowej będzie mniej dokładna niż w przypadku składania wniosek o kredyt lub pożyczkę w banku czy firmie pożyczkowej.

Czy warto brać pożyczki społecznościowe?

Pożyczki społecznościowe są szybkim i wygodnym sposobem na pożyczanie, szczególnie dla tych, którzy mieliby problem z uzyskaniem pozytywnej decyzji kredytowej w banku. Jednak, aby upewnić się, że transakcja będzie w pełni bezpieczna, a warunki pożyczki jak najkorzystniejsze, najlepiej nie brać takiej pożyczki samodzielnie.

Możliwość kontaktu z doświadczonym pośrednikiem kredytowym, wraz z większą ilością informacji na temat pożyczek społecznościowych, można znaleźć pod adresem https://splatakredytow.pl/pozyczki-spolecznosciowe/. Zaufanie specjaliście sprawi, że nie będziemy musieli się martwić formalnościami, a także samodzielnymi poszukiwaniami idealnego inwestora, który skłonny będzie pożyczyć nam upragnioną sumę na optymalny dla nas okres czasu.

Czym są pożyczki społecznościowe – podsumowanie

Pożyczki społecznościowe nie są idealnym rozwiązaniem dla każdego, ale zdecydowanie warto się nimi zainteresować. Szczególnie, jeśli interesują nas niewielka ilość formalności, a także szybka decyzja i możliwość indywidualnego ustalenia warunków.

Dobrym pomysłem jest zaciągnięcie takiego zobowiązania z pomocą wspomnianego już wykwalifikowanego pośrednika kredytowego, dostępnego tutaj: https://splatakredytow.pl/pozyczki-spolecznosciowe/. Unikniemy w ten sposób niepotrzebnych komplikacji, problemów i stresu, a zamiast tego będziemy mogli szybko i bez żadnych uciążliwości cieszyć się atrakcyjną pożyczką społecznościową i rozwiązać w ten sposób swoje problemy finansowe.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here